הסיפור של חופית

למה חופית עזבה עבודה מפנקת בהייטק ומשכורת של 5 ספרות כדי להפיץ את הבשורה בתחום ההורות?


חופית גנדי יצחק, חשבה שכבר מצאה את קריירת החלומות שלה . אבל אז, כשילדה את בתה הראשונה, שהתקשתה לישון בלילה, היא חיפשה פתרונות ונתקלה בגישת small-talk

התוצאות שהיא קיבלה, גרמו לה להתאהב בתחום ההורות. היא רצתה להפיץ את הבשורה הלאה ולכן נרשמה לקורס הנחיית הורים. היא המשיכה לשלב את שתי העבודות בהייטק ובתחום ההורות. לבסוף, למרות שהיא ירקה דם 4 שנים בתואר כדי להתקבל לעבודה הנחשקת בהייטק, היא החליטה להתפטר ולהתמקד בהפצת הבשורה בתחום ההורות.

 

איפה היית לפני שחשבת על הסבת מקצוע בתחום הדרכת הורים?

לאחר 4 שנים לא פשוטות בתואר, עבדתי כמנהלת פרוייקטים, בחברת הייטק בתל אביב, אז נולדה בתי הבכורה. זו הייתה נקודת מפנה שגרמה לי לרצות יותר מהחיים. אחרי שנה וחצי, עברנו לגור בצפון הארץ, התקבלתי מהר מאוד למשרה חדשה כמהנדסת תעשיה וניהול בחברה מאוד גדולה במשק. המקום הזה היה כמו משפחה עבורי. הרווחתי יפה, קיבלתי את כל התנאים המפנקים, עבדתי לא מעט שעות והיה לי תפקיד מאוד משמעותי בחברה, הייתי חלק מקבוצה מצומצמת של שלושה מהנדסים שקובעים החלטות מהותיות בחברה.

איך שמעת לראשונה על small-talk?
כשאלה הבת הראשונה שלי נולדה, היו לה בעיות בשינה. בהתחלה, בגלל שהייתי בחופשת לידה זה לא הפריע לי. ואיך שחזרתי לעבוד – הבעיה צפה על פני השטח. אני ובן זוגי לא היינו מצליחים לישון כמו שצריך וגם  עובדים שעות ארוכות. הפכנו ל"זומבים".

במקביל, התחלתי לשים לב שהזוגיות שלנו מתחילה להדחק הצידה… הרגשתי שאני חייבת לקחת אחריות על המשפחה שלי והתחלתי לחפש תכנים בנושא שינה. ואז נתקלתי בסרטונים של לריסה גינת מ small talk. אחרי שצפיתי בכמה סרטונים וקראתי עליהם עוד, הרגשתי שמצאתי מסר שפוי בים של מסרים סותרים.

איך התרשמת מתהליך הליווי שעשיתם בsmall-talk?

קיבלתי הרבה כלים מעבר לנושא השינה. כאלה שהשפיעו על כל תחומי החיים שלי: החל מיחסים עם ילדים, תקשורת בין בני זוג, ועד תקשורת יומיומית עם הסביבה שלי כולל העובדים במקום העבודה שלי. הליווי התחיל לגלות את הכוחות שבתוכי בתור הורה. שמתי לב שלכל הדברים האינטואטיביים שהרגשתי מבפנים, כאמא, יש לא רק "תוקף אימהי" אלא גם תוקף באמצעות מחקרים במדעי המוח.

מה גרם לך פתאום להרהר על שינוי, נשמע שהיה לך משקל לא קטן בחברה?

small-talk גרמה לי להרגיש שאני מאוהבת בתחום ההורות. מצד אחד, הרגשתי שליחות חשובה להעביר את מה שלמדתי. מצד שני, איך אוותר על מקום העבודה שלי?, עבדתי מאוד קשה כדי להגיע למעמד הזה, ירקתי דם כדי לסיים את התואר והשקעתי המון במקום העבודה.

אז מה החלטת לעשות?

לא רציתי לוותר על אף אחד מהעולמות אז החלטתי להמשיך בשני המקומות בו זמנית. מצב לא פשוט בכלל.

מה הניע אותך לעבור מהליווי של small talk להדרכת הורים?

בעקבות השינוי הגדול שחווינו בבית, רציתי לדעת עוד על תחום ההורות. הרגשתי אסירת תודה, ושאני צריכה להעביר את הידע שלמדתי למשפחות נוספות.

הידע שקיבלתי הוא פתרון למצב שהפכנו ברגע אחד מרווקים להורים. ועדיין, אנחנו לא מבינים מה צריך לעשות ואיך צריך להתנהג כהורים. החשיבות של המידע הזה היא עצומה, בגלל שבגילאים הרכים יותר יש השלכות גבוהות לתגובות שלנו מול הילדים. ההשלכות קובעות איך הילד שלנו יתנהג כמבוגר ואיך זה ישפיע על האושר שלו.

הפתרון הזה נשמע כמו שינוי מהפכני כלפי החברה שלנו, החשיבות באמת עד כדי כך גדולה?

 

אם תשאלי את האדם הכי ציני בעולם, זה שנגד כל הדביקות והpeace and love, אם הוא רוצה שהילד שלו ייצא לעולם בטוח וטוב, שינהיג אותו למקומות מצליחים – הוא יגיד לך כן. הבסיס לבנייה של מקום כזה – הוא עבודה עם משפחות.

באיזו נקודה שמת לב שהנחיית הורים מושכת אותך יותר מהעבודה כמהנדסת?

סיימתי את הקורס והתחלתי ללוות משפחות. אחרי כל ליווי המשפט הזה של עשייה מתוך תשוקה – התחיל
להתחזק אצלי. כל משפחה שליוויתי הייתה מרימה אותי למעלה. אני זוכרת אירוע שהגעתי הביתה סחוטה
ומותשת מיום עבודה, שגם ספציפית אותו יום עבר בצורה לא הכי נעימה שם.

חשבתי כבר לצלצל למשפחה ולבטל את הפגישה. רגע לפני שעשיתי את זה, התייעצתי עם בן הזוג שלי אם יש טעם להמשיך וללוות את המשפחה למרות שאני בלי כוחות!. והוא ענה לי "חופית פשוט תלכי". השתכנעתי ונסעתי. חזרתי הביתה מאוחר בערב, עם אנרגיות מדהימות שהמשפחה נתנה לי. נשארתי עירנית ומחויכת הרבה אחרי שהליווי הסתיים!

בנקודה הזו התחלתי להתעמת עם עצמי יותר, הרגשתי שמשהו במימוש העצמי שלי בעבודה הוא לא עד הסוף. העשייה הזו שתגרום לי לקום בחיוך היתה חסרה. שמתי לב שמתחילה להציק לי המחשבה על כמה ימי חופש או מחלה יש לי במקום פשוט לקחת חופש כשארצה…

ואז מתי החלטת לקחת את ה-החלטה ולהתמקד יותר בהדרכת הורים?

נכנסתי להריון שני, ואיך שהוא התקדם, התחלתי לחשוב על איך הרגע הזה שאהיה בחופשת לידה יכול להיות זמן טוב  להקים את העסק שלי באופן מלא.

מה היתה תגובת הסביבה למהלך הזה?

המשפחה שלי חשבה שהשתגעתי… הם לא הצליחו להבין איך אני עושה בכלל דבר כזה, מוותרת על המשכורת וכל התנאים הנוחים. לפני פחות מחצי שנה, עשיתי הסבת מקצוע מלאה והתפטרתי מהעבודה. המהלך הזה הוביל לקבלה של המון פרגון ואהבה על האומץ והנחישות ללכת אחרי הלב.

איך היום שלך כמנחת הורים נראה עכשיו?

אני מעבירה הרצאות וסדנאות בכל מה שקשור לתחום הדרכת הורים. בנוסף אני גם מנחה מדריכות הורים בsmall-talk. בכל פעם שאני מתחילה להנחות מחזור חדש, אני נזכרת בהתחלה הפרטית שלי כמנחת הורים, בכל החששות שהיו בהתחלה. אני ממשיכה להפיץ את גישת small-talk בכל ערוץ אפשרי. הנוכחות שלי בפייסבוק עלתה בעקבות העסק, ואני מקבלת המון אהבה מנשים. חלקן כותבות לי בפרטי עד כמה הן גאות במהלך שעשיתי ושגם הן רוצות לעשות אותו הדבר.

הגדרת הזמן שלי השתנתה, הפכתי אדון לזמן של עצמי. אני קובעת לעצמי מתי לקחת חופש כדי להיות עם הילדים או כדי להיות עם עצמי ומתי לקדם את העסק. הלימודים בתחום ממשיכים כל הזמן ואני נהנית ללמוד עוד וליישם על המשפחה והסביבה שלי. העשייה הזו שגורמת לי לקום מתוך חיוך – שווה הכל!

את חושבת שכל אחת יכולה לעשות מהלך כזה?
כל התהליך הזה של להפוך לאמא, וגם קורס הדרכת הורים, מדגיש שאם אנחנו רוצות לעשות משהו מתוך אהבה
אליו – אנחנו נהיה טובות בו. אז נכון, לא תמיד יהיה קל. הייתי (ועדיין) מוכנה לקום וליפול כמה פעמים.
אבל ברגע שעליתי על המסלול – האנרגיה שלי היא אדירה, בלתי נדלית. אני חושבת שאם את אדם של
נתינה, קורס הדרכת הורים זה משהו שאת יכולה לקבל ממנו הרבה בשביל עצמך עבור המשפחה והסביבה שלך.

חופית היא בעלת העסק toolkid – כלים להורות מעצימה היא ממשיכה להדריך מנחות הורים, ולסייע למשפחות בכל הקשור לגמילה מחיתולים, בעיות שינה, ותקשורת. ולתת יד ביצירת חברה טובה יותר.

אם את רואה את עצמך עושה משהו בעל משמעות פנימית חזקה עבור הילדים שלך ועבור דור ההמשך ובנוסף מתפרנסת ממנו, יכול מאוד להיות שקורס הדרכת הורים הוא בשבילך, לחצי כאן לבדיקת התאמה לקורס מנחות הורים בשיטת Smalltalk 

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ

לעוד טיפים וכלים להורות, כתבות ועדכונים

הצטרפי לקהילה שלנו!

דילוג לתוכן