לא מפסיקה לחייך: המהפך המקצועי שעשתה חמדת

מעבודה עם ספרים לעבודה למען אנשים

שרואים את החיוך על הפנים של חמדת בכל פעם שהיא מדברת על העבודה שלה, אפשר למות מקנאה. קשה להאמין שזו אותה חמדת שעבדה לפני כמה שנים בעבודה ששונה אלף שנות אור ממה שהיא עושה כיום.

חמדת סלאי, אמא לשניים עבדה בעבודה אפורה ומשעממת במרחק של שעתיים מהבית, מה שהוביל לזמן מצומצם מאוד עם המשפחה, תחושת החמצה וחוסר הגשמה עצמית עד שחברה המליצה על סדנה וחברה אחרת המליצה על קורס מנחות הורים שלנו ומאז הכל השתנה… מזל שיש חברות 🙂

חמדת מלווה משפחות רבות, היא עוזרת להן להתמודד עם קשיים ומשנה להם את החיים. בזכותה המון הורים זוכים ללילות של שינה רצופה, ומי שהורה שהופך להורה, יודע עד כמה שעות שינה הם מצרך נדיר.

חמדת, ספרי לי קצת מה עשית לפני שהחלטת לעשות הסבת מקצוע לתחום הנחיית הורים

כשצורי נולד, הייתי באמצע תואר שני ועבדתי בניהול פרויקט מחקר באוניברסיטה. עבדתי שם המון שנים. בחלק מהאישיות שלי אני הכי תולעת ספרים ואוהבת לחקור, אז העבודה התאימה לי בול ועדיין… הרגשתי שמשהו חסר.

ואיך העבודה הסתדרה לך עם האמהות?

היא לא בדיוק הסתדרה. האוניברסיטה הייתה במרחק של כמעט שעתיים מהבית שלי, מה שהצריך ממני לצאת בזריחה ולבלות כמעט 4 שעות כל יום על הכביש. הייתי צריכה כל הזמן לתכנן מראש מי יהיה עם צורי לפני ואחרי הגן עד שאגיע הביתה. ובאמצע השבוע כמעט ולא היה לי זמן להיות אתו. ביקשתי להפחית שעות, או לפחות לעבוד ימים מסוימים מהבית, אבל לצערי זה לא היה מקובל עליהם. הגעתי למצב שכל יום אני "מכריחה" את עצמי לצאת לעבודה. התחושה הזו יחד עם הגעגועים לזמן איכות עם המשפחה שלי שברו אותי.

איך הגעת לSmallTalk?

כשצורי היה לקראת גיל שנה, עשינו כל המשפחה טיול בהודו. בטיול הוא היה צמוד אליי כל הזמן והיה התינוק הכי רגוע שיש. כשחזרנו הביתה אחרי חודש הוא היה הפוך לגמרי, כל היום בכה, התעורר כל חצי שעה בלילה, לא ידעתי איך להרגיע אותו, הייתי מותשת והמצב הזה ערער לי את הביטחון, כי לא הצלחתי להבין מה הבעיה ולא הצלחתי לעזור לו. חברה טובה שראתה אותי במצב הזה, מיואשת, סיפרה לי שהיא הייתה בסדנא של SmallTalk,  שבה לומדים איך לתקשר עם התינוק, נרשמתי וגיליתי עולם חדש! ממפגש למפגש, למדתי איך לתקשר ממש עם צורי, איך לבנות לו ביטחון ביכולות שלו. שאני חושבת על זה, תוך פחות מחודש צורי חזר לישון לילות שלמים, האווירה בבית הייתה רגועה ויותר מזה, חזר לי הביטחון באמהות שלי.

מה גרם לך לעשות את הצעד הראשון בכיוון של שינוי תחום העבודה?

אחרי כמה חודשים, נכנסתי להריון עם מיכאל. המשכתי לעבוד באוניברסיטה וככל שהזמן עבר וצורי גדל, היה לי קשה יותר עם הנסיעות וחוסר הזמן שיש לי אתו ועם בעלי. ההרגשה שאני צריכה לעשות שינוי, הלכה וגדלה והתחלתי לשאול את עצמי שאלות כמו: מה אני בעצם עושה? מה התכנון לעתיד אחרי שאלד שוב? אני בכלל במקום הנכון? ואם אני רוצה שינוי לאיזה כיוון ללכת? וכמו משמיים נפגשתי עם חברה מאוד טובה שלי שסיפרה לי שלפני חודשיים היא התחילה ללמוד הנחיית הורים לגיל הרך בSmallTalk. מאותה נקודה, כל הרגשות, המחשבות והשאלות התגבשו להחלטה אחת ששינתה לי את החיים. זו ההחלטה הכי טובה שיכולתי לקחת בשביל עצמי ובשביל המשפחה שלי.

למה דווקא הנחיית הורים ולמה דווקא בSmallTalk?

בעבודה הנוכחית שלי, הבנתי שממש חסרה לי עבודה למען אנשים, אמנם העבודה שלי כללה עבודה עם אנשים אבל לא למען אנשים, לא הבאתי לשום שינוי בחיים שלהם ולא הרגשתי מסופקת.

התחברתי מאוד לשיטה של SmallTalk מהסיבה שראיתי עוד בסדנא שזה עובד בבית שלי, הצלחתי לתקשר עם צורי ברמה שלא האמנתי שאפשרי! למשל ערב אחד היינו באירוע משפחתי, והיה המון רעש וכבר נהיה מאוחר וצורי פשוט סימן לי עם הידיים "מקלחת, לישון" והוא היה בן שנה, הייתי בהלם והבנתי שלמדתי בSmallTalk, הוא משהו שמשנה לי ומשפר לנו את החיים.

איך היה הקורס?

מדהים! עברתי חוויה כל כך מעצימה… זה היה שילוב בין ידע מעניין ומרתק, שהועבר בצורה הכי מקצועית שיש לבין תהליך אישי שעברתי עם עצמי. הרגשתי שאני מתפתחת אישיותית, מסתכלת על דברים בצורה גמישה יותר, הקורס פיתח לי את יכולות הניתוח והחשיבה ואיך אני מסתכלת על אנשים ומעבר לזה איך אני מסתכלת על עצמי. זו הייתה חוויה מאוד משמעותית בחיי ומצאתי שם ייעוד והגשמה.

ואיך היום?

וואי אני פשוט מאושרת, באמת! ברגע שהתחלתי להעביר סדנאות וללוות משפחות, הבנתי עד כמה אני נוגעת באנשים ומשנה להם את החיים, פשוט ככה… וזו הרגשה "משכרת", אפשר להגיד שאני כבר מכורה לזה. אני כל כך נהנית להעביר לעוד נשים את החוויה שאני  עברתי.
מעבר להגשמה העצמית סופסוף יש לי שליטה על הזמן שלי, מה שאומר שיש לי יותר זמן איכות עם המשפחה ועכשיו אני מצליחה לשלב באופן מושלם בין הקריירה שלי והאני עצמי שלי להיותי אמא.

מה הדבר הכי מספק בעבודה שלך?

לשמוע את ההורים שאומרים לי תודה. תודה על שינוי צורת ההסתכלות על הילד ועל הורות בכלל, על זה שהם מרגישים בטוחים בהורות שלהם, שהם נהנים ממנה ושהילדים שלהם מאושרים, ובטוחים בעצמם.

זה שווה הכל!

מה היית רוצה להגיד למי שקוראת עכשיו את המאמר הזו ובוער לה לעשות שינוי?

פשוט תעשי! אני כל כך שמחה שאני עשיתי את הבחירה הזו, ואני ממליצה בחום לכל אחת ללכת אחרי הרצון שלה לשינוי – אין זמן יותר טוב מעכשיו.

לפרטים על קורס הנחיית הורים של SmallTalk לחצי כאן

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ

לעוד טיפים וכלים להורות, כתבות ועדכונים

הצטרפי לקהילה שלנו!

דילוג לתוכן