למה ילדה צריכה להתחפש לנסיכה וילד צריך להתחפש לגיבור על?

רובנו הופכים להיות מה שהסביבה החיצונית שלנו ציפו מאיתנו להיות גם במסר מודע וגם הרבה מסרים בתת מודע – דמיינו לעצמכם שהמסר שהייתם מקבלים מהסביבה ומההורים שלכם שזה מי שאנחנו ואיך שאנחנו זה הכי טוב שיש ולא צריך להיות משהו אחר.

לדעתי צריך להוציא תחפושות מגדריות מחוץ לחוק. הן מקבעות הערכה עצמית מאוד סטיגמתית, מרובעת, שלא מאפשרת ביטוי אמיתי לתכונות, לערכים ולרצונות של הילדים שלנו. ילדה שרוצה להתחפש לגיבור על או ילד שרוצה להתחפש לנסיכה זה כי פשוט בא להם להתחפש, זה עדיין לא אומר כלום על הזהות המינית שלהם בעתיד, הרי גם שחקנים מתאפרים ומתחפשים והופכים לדמויות. אם הוא יתחפשו לגנבים זה אומר שהם ישבו בכלא? לא, נכון?

תנו להם להיות מה שהם רוצים להיות

אם אנחנו משדרים לילדים לחץ והרגשה שמשהו לא בסדר הם יכולים לקחת את זה מאוד בקלות למשהו שלא בסדר בהם, כי זה הרצון שלהם כרגע והוא לא מקבל ביטוי. חשוב לתת להם לעשות את הבחירה שלהם, הם בסך הכל ילדים והם לא סגורים בתוך התבניות האלו של החברה. אז אם ילדה רוצה להתחפש לספיידרמן או ילד רוצה להתחפש לנסיכה או אפילו מלכה, תנו להם. אולי זה רק אומר שהם מעצבי הבגדים המוכרים הבאים או הולכים לככב בסרט קולנוע. תנו להם לחקור את העולם, תנו להם לחקור את עצמם, הסתכלו להם בעיניים ותגידו להם שאתם אוהבים אותם, רואים אותם וסומכים עליהם כי הם זה מי שהם וזה הכי טוב שיש ורק ככה הם יוכל להיות מי שהם באמת בלי שום חשש.

תכינו אותם לסביבה

אם אתם חוששים מהתגובות של הסביבה תכינו אותם מראש לתגובות אפשריות לבחירה שלהם ואולי אפילו תדברו על איך צריך להגיב בסיטואציה כזו, לדוגמא: "זה חג שאפשר להתחפש למה שרוצים, גם שחקנים מתחפשים, לא חייבים להתחפש למה שכולם מתחפשים". חשוב שלא יכנסו מופתעים לסיטואציה לא נעימה בגלל הערות או תגובות מהסביבה ויבואו כמה שיותר מוכנים ושיעמדו מאחורי הבחירה שלהם וגאים בה.

תנו להם עוגן של ביטחון

הערות עוקצניות מצד הורים וילדים יהיו כל הזמן לגבי כל דבר בחיים זה לא משהו שאפשר למגר אותו. אם יהיה לילד עוגן של בטחון חזק ואמונה מהבית הוא ידע להתמודד עם השקפת בעולם והאמונות של הצד השני ועם הערות שנובעות הן בעצמן מתוך חוסר ביטחון מאוד פנימי של האחר. גם איינשטיין לא היה פופולארי בבית הספר ותראו איך הוא שינה את העולם 🙂

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ

לעוד טיפים וכלים להורות, כתבות ועדכונים

הצטרפי לקהילה שלנו!

דילוג לתוכן