מאיזה גיל ניתן לגמול את הילד מחיתולים?

חיתולס-לוגו---סלוגן מוגדל חתוךמהלידה 🙂 וכמובן שלא מדובר בגמילה מחיתולים או טיטולים כי אי אפשר לגמול מישהו שאינו מכור. גם אם מתחילים בשלב מאוחר יותר, לא מדובר בתהליך גמילה כי אם תקשורת הדדית של התינוק עם הוריו למילוי צרכיו הבסיסיים ביותר בצורך להתפנות. אין דבר כזה מוכנות של הילד להגימל מחיתולים או טיטולים. תינוקות נולדים מוכנים! ותמיד יהיו מוכנים שייענו על צרכיהם הטבעיים. אתה מוזמנים לקרוא מידע נוסף על כיצד לגדל תינוקות ללא חיתולים ע"י לחיצה על הקישור.

למעשה, שיטת הגידול ללא טיטולים מחלקת את תחילת התהליך לשלושה גילאים. גיל 0-4 חודשים הוא הגיל האופטימלי להתחיל. בשלב הזה התינוק עם אינסטיקט בריא ושלם לאותת להוריו או מטפליו על הצורך להתפנות ולא ללכלך את עצמו. אם יש באשפרותכם להתחיל בשלב הזה, הרי זה משובח שכן התינוק עוד לא הורגל שהטיטול הוא המקום לעשות בו את צרכיו. השלב הבא הינו גיל 5- 12 חודשים. בשלב הזה ייתכן כי חלק מהאינסטיקט הבסיסי כבר התנוון והתהליך פשוט ידרוש תשומת לב ו"טריקים" מעט שונים. זה חלילה לא מאוחר מדי!! אני מכירה באופן אישי הצלחות מסחרורות לשיטה גם עם תינוקות שהחלו את התהליך בגיל 8 ואף 10 חודשים. השלב האחרון הוא גיל 12 חודשים והילך. בשלב הזה סביר כי התינוק כבר מורגל לעשות את צרכיו בטיטול. בשלב הזה, זו תהיה כבר אכן גמילה קונבנציונלית מטיטולים, אולם ניתן ליישם את עקרונות השיטה גם בתהליך זה. דרך אגב, אחת מחבורתיי הטובות ביותר החלה את התהליך כשילדה היה בן 14 חודשים ביישום של עקרונות השיטה, והוא נגמל תוך שלושה שבועות בלבד- כולל הלילה!!! תינוקות רק מחפשים את התקשורת עמנו, לא משנה באיזה שלב הם נמצאים. זכרו זאת!

עקרון השיטה הינו כזה שלא משנה באיזה גיל תתחילו, עדיין תוכלו ליישם את השיטה באופן מלא, חלקי, עם החתלה חלקית או מלאה. ככל שתרצו. העיקר הוא הקשר ושמירה על האינסטיקט הבסיסי של הילד – "יש לי לחץ בשלפוחית או במעיים, אני מרגיש צורך לרוקן, אני אראה על כך סימנים כדי לא ללכלך את עצמי וכדי לקבל לגיטימציה לתחושותיי, ואני מתרוקן במקום שהוא אינו עליי".

כדאי ואף רצוי ללמוד את השיטה ואת עקרונותיה כדי ליישם אותה באופן הכי טובה שאפשר הן מבחינת התפתחות תינוקכם, הקשר האישי שלכם עימו, מניעת תסכולים עתידיים וכמובן מניעת פספוסים כאלה ואחרים. אני בהחלט לא ממליצה להוריד את הטיטול ללא הדרכה ברורה! כמובן שאשמח לעזור ולהדריך לכל המעוניין בכך 🙂

מקווה שהצלחתי להעביר כמה נקודות חשובות בנוגע לטיטולים, גמילה ומוכנות של תינוקכם.

שיהיה חג שמח לכולנו!

לריסה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ

לעוד טיפים וכלים להורות, כתבות ועדכונים

הצטרפי לקהילה שלנו!

דילוג לתוכן