נעים מאוד להכיר(:

קצת עלינו…

השיטה הייחודית להורות עם מודעות פותחה לפני כ-10 שנים ע"י מייסדת המכללה לריסה גינת, בוגרת מכון ויצמן למדע ודוקטורנטית לחינוך, בעקבות ההתמודדות האישית שחוותה עם הולדת ביתה הבכורה, אביגיל והצליחה לחולל שינוי מהפכני בתפיסה ההורית, בתקשורת עם ילדים בגיל הרך ובאיכות החיים של אלפי משפחות. בניסיון להבין ולפתור את בעיות השינה והבכי הבלתי פוסק של אביגיל, לאחר שכל הניסיונות והעצות לא עזרו  לשנות את המצב, לריסה פנתה לחפש תשובות בספרות האקדמית ובמחקרים שנעשו על תינוקות בעולם. הגילויים שמצאה הובילו אותה להמשיך לפתח את השיטה, תוך כדי שהיא מיישמת את הממצאים על אביגיל. התוצאות היו מוצלחות באופן חסר תקדים והשמועה על השיטה התפשטה מהר מאד בקרב ההורים. עקב הביקוש הרב שנוצר והרצון לעזור להורים אחרים, לריסה החלה להפיץ את הידע בסדנאות ובהרצאות בכל רחבי הארץ. בהתחלה בכוחות עצמה, אך הצורך שהלך וגבר הוביל אותה להקים את המכללה להורות עם מודעות (שנקראה בעבר 'סמולטוק')  להכשיר מנחות הורים ויועצות שינה על מנת שיוכלו לסייע למשפחות בתהליכי ליווי ולהמשיך להפיץ את הידע. 

בימים אלה לריסה עובדת על דוקטורט בחינוך לגיל הרך וחוקרת את התפיסות ההוריות בטרימסטר האחרון להריון ובשנה הראשונה לחייו של הילד וכיצד תפיסות אלו משפיעות על ההיקשרות עם ההורה ועל התפתחות השינה בשנה הראשונה.

מהו הייחוד של שיטת לריסה גינת?

השיטה היחידה בארץ, שמלמדת לקרוא את שפת הגוף של התינוק בגיל הרך – מגיל לידה עד גיל 3.
מבוססת על מחקרים אקדמאים ותצפיות ודוגלת במודעות והקשבה לצורכי הילד והמשפחה.
הבנת שפת הגוף של התינוק מאפשרת להורים לזהות את הצרכים הפיזיים והנפשיים שלו בשלבים המוקדמים ולספק מענה מדויק ואיכותי לכל צורך, באופן שתורם משמעותית להתפתחות התקינה של הילד, לפיתוח הביטחון העצמי, להטמעת הרגלים מעצימים להמשך חייו ולעיצוב המבוגר שיגדל להיות.
במקביל ההורים נהנים מחוויה הורית מודעת, רגועה ובטוחה יותר והמשפחה כולה מפתחת תקשורת המבוססת על הקשבה ואמפטיה.
ההתבוננות היא הוליסטית ומתייחסת למכלול הגורמים המשפיעים בסביבת הילד, ולא רק ל'סימפטום',  כך שהתהליך מותאם לכל משפחה בהתאם לצרכים ולמאפיינים הייחודיים שלה וניתן ליישום כל בית.

החזון שלנו

"לשמש בית של ידע, ביטחון והעצמה לנשים, משפחות וילדים"

השנים הראשונות בחייו של כל ילד, מרגע הלידה ועד גיל 3 הן קריטיות להתפתחות התינוק. בשנים אלה נבנות התשתיות הפיזיות והנפשיות שמעצבות את האישיות, הביטחון העצמי, דפוסי התקשורת,  ההרגלים, מערכות היחסים וכו' וישפיעו על המבוגר שיגדל להיות. מתוך ההבנה הזו, המטרה שלנו היא לאפשר לכל הורה  להבין את התינוק שלו ולגדל אותו בביטחון ובטבעיות, כך שכל ילד וילדה יצמחו למימוש מלא של הפוטנציאל הטמון בהם. 

 הפעילות שלנו מתקיימת במספר מישורים עיקריים:

  • מתן ידע מקצועי שימושי להורים, לאנשי חינוך ולמטפלים – ע"י קיום הרצאות, סדנאות ותכנים בערוצי המדיה השונים.
  • מסלולי הכשרה לאנשי מקצוע – קורס הנחיית הורים לגיל הרך 0-3 וקורס ייעוץ שינה לגילאי 0-5
  • מסלולי המשך לבעלי תעודה בתחום ההורות – תכנית ליווי עסקית ייחודית לעוסקים בתחום ההורות והילדים
  • סדנאות העצמה להתפתחות אישית ולהגשמה מקצועית.