קצת עובדות על חיתולים והאם זה באמת יותר קל

חיתולס-לוגו---סלוגן מוגדל חתוךאני בטוחה שלרובכם הגדול גידול תינוקות ללא טיטולים נשמע כמו משהו שדורש המון עבודה, התעסקות ולכלוך.מעבר לזה, אני בטוחה שרובכם חושבים שזה מטורף לגמרי לגדל תינוקות בלי טיטולים ואני לא אגזים אם חלקכם חושבים שהתחלקתי על כל השכל, נכון?

אוקיי…אז הנה קצת שבירת מיתוסים בעניין. הטיטולים החד פעמיים הומצאו בסביבות שנת 1950. מה עשו לפני? ומה עושה כעת יותר מחצי אוכלוסיית העולם שמעולם לא ראתה וכנראה גם לא תראה טיטולים (מכל סוג שהוא) בחייה. אם עולה בראשכם "גידול ללא טיטול" – אז אתם צודקים.

ואם שבטים פרימיטיביים יכולים לגדל את תינוקהם ללא טיטולים (ולא התינוקות שלהם לא שוחים בפיפי של עצמם כל היום), נראה לכם שאתם לא?

למעשה, היכלת השכלית של כל תינוק להמנע מלהרטיב את עצמו ולבקש להתפנות, בדיוק כמו שהוא מבקש לאכול או לשתות, ידועה כבר אלפי שנים. אבות אבותינו גודלו בשיטה הזו וכך גם השבטים הפרימיטיביים מגדלים את ילדהם.

בואו נעשה ניסוי- נסו לספר ביממה (כולל הלילה) כמה זמן לוקח לכם מהרגע שאתם מחליטים שצריך להחליף לתינוקכם את הטיטול עד הרגע שבו אתם חוזרים לעסוק במה שעסקתם קודם לכן. לי לוקח 30 שניות בכל פעם.

כמה פעמים קרה לכם שבזמן החלפת הטיטול, תינוקכם עשה עליכם פיפי או קקי? וכמה פעמים כל הבגדים התלכלכו כי הכל דלף…?

גידול ללא טיטול הרבה פחות מלכלך מטיטולים ולוקח הרבה פחות זמן! 

אז במה טיטולים באמת מקלים עלינו? בלא להקשיב לצרכים הבסיסיים של ילדינו?

אני מודה שצריך ללמוד את השיטה, צריך להקדיש לה ולתינוקכם תשומת לב והקשבה. זה אכן דורש מאמץ מסוים והשקעה. אבל, גם לגמול ילד בגיל 3 (בממוצע) ידרוש מכם כנראה הרבה יותר. תסמכו עליי- פיפי של תינוק בן חודש הרבה יותר נעים לנקות מאשר פיפי של ילד בן 3 (ואני לא מדברת על הסוג השני של היציאות).

מקווה שנתתי לכם מספיק חומר למחשבה.

נתראה בקרוב,

לריסה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ

לעוד טיפים וכלים להורות, כתבות ועדכונים

הצטרפי לקהילה שלנו!

דילוג לתוכן