מהכנס הארצי לכימיה לכנס הארצי לנשות עסקים

שלשום נכחתי בכנס הארצי לנשות עסקים מבית גולדה. האוירה הייתה מחשמלת. הגיעו למעלה מ150 נשות עסקים. 150 נשים שבחרו להיות עצמאיות וללכת בעקבות מה שהן באמת רוצות לעשות. לרובן זו הקריירה השנייה. רובן נשות משפחה. רובן אמהות.

כולן בעלות חזון.

את הכנס פתחה היזמית שלי רוקח, כן זו מהגלויות בבתי קפה, פאבים ומסעדות. היא סיפרה את הסיפור האישי שלה. איך מכלום ותחושת חזון בבטן היא הרימה את המיזם המדהים הזה המאפשר שטחי פרסום לחברות ולנו הלקוחות, הנאה צרופה בגלויה אינטרקטיבית ומדהימה.

אני מעריצה אנשים עם חזון. סטיב ג'ובס ז"ל הוא המנטור שלי. שלי רוקח היא אחת מהן. אחד המשפטים שהיא אמרה בהרצאה החל להדהד לי בראש מאותו רגע ועד עכשיו. זה המשפט:

"השאלה היא לא איפה את נמצאת, אלא איפה את רוצה להיות?"

לי, לריסה גינת, יש חזון. החזון שלי הוא שכל אמא אשר תלד בבית החולים שהאחות תשאל אותה האם לשם על הילד חיתול או לא. לא בגלל שחיתולים זה רע, להיפך, אני דווקא בעדם-  הם עשו את החיים שלנו לקלים יותר.  אלא כי אז ורק אז זה יעיד על כך שמדינתנו הקטנטונת מודעת לאינסטינקט המולד של תינוקות להיות מודעים לגופם ולחשיבותו הבריאותית.

זה בדיוק היכן שאני רוצה להיות.

כיום, אחרי למעלה מ120 תינוקות שלימדתי את הוריהם כיצד לשמר את האינסטינקט המולד של ילדהם, אחרי המהפך המדהים שמודעות לאינסטינקט עשה בחייהן של כל כך הרבה משפחות, אני יודעת שזה יקרה.

בהמשך שמענו הרצאה מרתקת של חווה ניסנבוים על כיצד עסק צריך להיות בנוי. חווה התבססה על מחקר שנעשה בארה"ב על מה מבדיל עסקים טובים מעסקים מצליחים מאוד. עסק מצליח בנוי אך ורק מדבקות בליבה הנוצרת משלושת המרכיבים: התשוקה שלנו לעסוק בדבר, עד כמה אנחנו טובים בזה ועד כמה הוא ממוש מבחינת הרווח הכלכלי שלו. כשמגיעים לליבה של שלושת אלה ונדבקים בה- העסק עולה על גל ההצלחה.

לאחר מכן השתתפנו בפאנל של ארבע נשות עסקים מצליחות: גנית פרג- לילה טוב, מירי לשם- סופרת ומאיירת, אנושקה- הפעלות בצק סוכר לילדים, איילה אורי – לרזות בלי לסבול.

אחד הדברים שנאמרו בפאנל ונגעו בי הכי הרבה היה:

"ברגע שזה היה ברור לי מה אני רוצה להגיד, זה נהיה ברור לכולם"

את זה אמרה אנה מאנושקה. זה הרגיש לי כל כך נכון!!!

אני חייבת לשנות את הסלוגן! חיתולס זה לא גידול ללא חיתול! זה יכול להיות למי שירצה אבל זה בכלל לא העניין! חיתולס זה שימור המודעות הטבעית של התינוק על גופו, גם אם זה נעשה בשימוש מלא בחיתולים. למה צריך לשמר את המודעות הזו? כי זה בריא לילד. כל אמא רוצה לעשות את אשר בריא לילד שלה ולכן היא תבחר בחיתולס. תודה אנה!

החלק הבא של היום היה תאטרון פלייבק. השחקנים הציגו את סיפורן של נשים מהקהל. אחת הנשים תיארה את שנותיה בתור מהנדסת תוכנה וכך לפתע אחזה בה האומנות והיא החלה לצלם. זה לקח אותי שנתיים אחורה.

אני מדענית. תמיד הייתי כזו. סיימתי תואר ראשון בכימיה ביולוגיה ותואר שני בכימיה במכון וייצמן. הייעוד שלי היה ברור וידוע. אני ממשיכה לדוקטוראט, נוסעת לפוסט בחו"ל, חוזרת לארץ, פותחת מעבדה ומוצאת תרופה לאיידס. המדע זרם בעורקיי מאז ומעולם.

לפני כשנתיים הצגתי פוסטר בכנס הישראלי לכימיה. הצגתי את העבודה שלי! הייתי כל כך גאה בה. פיסת המידע שאני הוספתי לעולם באמצעות המחקר שלי.

ואז מה קרה לי?

הפסקתי לאהוב מדע? לא רציתי יותר לחקור?

לא!!! גליתי שיטה שעשתה לנו כל כך טוב! השלכותיה נחקרו בשנים האחרונות והוכח מעל לכל ספק כי לשימור האינסטיקט יש השלכות בריאותיות, פיזיולוגיות ונפשיות נרחבות! משהו בבטן הציף אותי (וזו לא אביגיל בבטן שבתמונה 🙂 ). לא יכול להיות שזה לא מוכר! זה הרי כל כך בריא!

המדע תמיד זרם בעורקיי ותמיד יזרום. להיות מדען זה אופי. המדע שאני עוסקת בו כרגע הא מדע שגורם לי את הסיפוק הכי גדול בעולם! אותה תחושה בבטן להוציא את השיטה הזו החוצה במלוא עוצמתה לא הרפתה ממני והיא גם לא תרפה.

את הכנס סגרה ליהיא לפיד בהרצאה מרתקת על איזון בין קריירה, משפחה והאישה שבנו. אין שום צל של ספק שבסיום הרצאה זו, הלכתי לקנות פיג'מה 🙂 תודה ליהיא!

והנה אני כאן, שנתיים וחצי מאוחר יותר, בכנס הזה,  אתכן נשים יקרות. מפנטזת על החזון שלי. החזון של חיתולס- כי זה יכול ליצור דור חדש של ילדים והורים מאושרים יותר.

אני מאחלת הצלחה רבה לכל אחת ואחת מכן שתמצאו את הליבה שלכן והתשוקה שלכן ותביאו את השינוי שלכן לעולם.

שלכן בהמון אהבה,

לריסה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ

לעוד טיפים וכלים להורות, כתבות ועדכונים

הצטרפי לקהילה שלנו!

דילוג לתוכן