כל היתרונות בשימור המודעות של ילדכם לצרכיו

חיתולס-לוגו---סלוגן מוגדל חתוךשלום לכולם,

אחרי מחשבה רבה ומעמיקה החלטתי לרכז עבורכם את כ-ל היתרונות בשימור המודעות של ילדכם לצרכיו, גם אם זה אומר, עם חיתולים!  בנוסף, ריכזתי גם את כל הסיבות שבגינן אתם חושבים אולי לא לעשות את זה (מוזמנים לקרוא את הפוסט למה זה מזיק ע"י לחיצה על הקישור). תיווכחו לדעת כמה עם הדרכה מסודרת ומעט הכוונה כל חששותיכם נפתרות ואתם מרויחים עולם ומלואו.

אז נתחיל :

שתי סיבות מרכזיות:

א. העמקת הקשר עם ילדכם. תינוקות בוכים או מקטרים כדרך לתקשר. כל בכי הוא סוג התקשרות  בקשה. כך שתינוקות בעצם מתקשרים עימנו כל הזמן. הענות לבקשותיהם, בונה מערכת יחסים של אמון הדדי ובכך מעמיקה את הקשר. שימור האינסטינקט המולד באמצעות יצירת ערוץ תקשורת נוסף היא עוד דרך להעמקת הקשר עם ילדכם ולבניית אמון הדדי.

ב. שימור האינסטינקט. התפתחות טבעית של מערכת השליטה על הסוגרים. באופן טבעי מערכת השליטה על הסוגרים אמורה להתפתח עד גיל שנה. השליטה על הסוגרים היא דו כיוונית. איפוק' חיזוק של הטונוס והרפית הטונוס – שחרור באופן מודע. בכך שאתם מאפשרים לילדכם לשמור את המודעות לצרכיהם, מערכות אלו מתפתחות באופן טבעי והשליטה על הסוגרים אינה מתנוונת.

סיבות נוספות חשובות:

ג. בניית עצמאות לילד בנוגע ליציאותיו.  אם משמרים את האינסטינקט המולד של התינוק לא לא לעשות את צרכיו על עצמו ועל מיטתו אלא במקום מוגדר, הרי שהחל מהרגע שיוכל לזחול ואף ללכת, פניו יהיו מועדות לסיר שלו או לשירותים ברגע שיצטרך להתפנות. בכך אתם משיגים ילד עצמאי לגמרי בנוגע ליציאותיו מגיל שנה וחצי (בממוצע, עד שהם הולכים כבר צורה מסודרת). גם אם מוצגת בפניו האפשרות הזו פעם ביום.

ד. תינוקות רגועים יותר   הרבה פעמים בכי וחוסר שקט של תינוקות הינו פשוט הצורך המולד שלהם לעזרה בלהתפנות.  הבכי המסתורי הזה יכול להיות מוסבר באלף ואחת צורות שאף אחת מהן לא תענה על הצורך האמיתי של תינוקכם, להתפנות. גזים, עצבנות טבעית, עייפות, רעב, חום, קור…..(וזה גם יכול להיות אחד מאלה) אבל ניסתם אולי פשוט לעזור לו להתפנות שלא על עצמו? בערך חצי- שליש מהפעמים שתינוקות בוכים (עד 3-4 חודשים) זה הבקשה "יש לי פיפי/קקי, תעזרו לי בבקשה". נסו את השיטה ותראו שילדכם הופכים לרגועים הרבה יותר.

ה. הרבה, הרבה פחות תסכול. כמה מתסכל זה יכול להיות כשתינוקכם בוכה ואתם חסרי אונים כי אין לכם מושג מה מציק לו. כבר אמרתי שזה שבערך חצי- שליש מהפעמים? אז זה בערך חצי- שליש פחות תסכולים. אתם פשוט יודעים מה מציק לו ואתם יכולים להיענות לצרכיו ולעזור לו! וזה כל כך קל ופשוט וכיף!

ו. תינוקכם לומד להכיר את איבריו האינטימיים ולהיות מודע אליהם. הם לומדים להכיר ולהרגיש את איבריהם האינטימיים ולפתח אליהם גישה ויחס נכון. שיטה זו, מונעת את תחושת הבושה סביב עניינים אלו וכך גם לגבי מיניותו בשלב יותר מאוחר בחייו. איבריו חופשיים ונקיים וברב המקרים זה גם הפידבק שהם מקבלים עקב כך.

ז. הערכה עצמית גבוהה  תינוקכם מקבל לגיטימציה למה שמפריע לו בגוף ולצורך שלו בכך שתעזרו לו להתפנות. הוא לא מרגיש שמשתיקים אותו כי זה יעבור או שמרגיעים אותו על משהו שאין בו צורך להרגיע. כל מה שהוא צריך הוא שתענו לצרכיו. כתוצאה מכך תינוקכם ירגיש טוב עם עצמו ועם גופו מה שיעזור בבניית הערכה עצמית גבוהה לכל אורך ילדותו. זה כמובן נכון לגבי כל הצרכים של תינוקכם

ח. בניית כישורים מוטוריים טובים יותר. כל אזור האגן והמפשעה משוחרר מהגבלות כך שתינוקכם יכול להתנועע בקלות ולפתח תנועתיות נכונה יותר גם אם מדובר בכשעה ביום.

ט. אתם לומדים להכיר את גופו של תינוקכם לעומק. מתי הוא עושה פיפי, כל כמה זמן, יציאות,האם הן סדירות או לא. צבע וריח. אני מכירה באופן אישי מישהי שגילתה דלקת בדרכי השתן בשלבים מאוד מוקדמים שלה עוד לפני שהתינוקת העלתה חום רק בעצם שהיא ראתה כיצד הפיפי יוצא. אז כן, זה מאוד עוזר גם לגלות אם יש חלילה בעיה כלשהי ולהגדיר אותה בדיוק. אני זוכרת שהייתי מאוד מתוסכלת כשאביגיל הייתה עושה עליי פיפי או קקי בהפתעה, הייתה לי מעין תחושה כזו שלא יכול להיות שאני יודעת מתי היא רעבה אבל אין לי שום הקשר ולו הקטן ביותר לגבי מתי היא צריכה להתפנות, זה הרי אותה מערכת!

י. מניעת עצירויות. ניסיתם פעם לעשות מספר 2 בשכיבה? נראה אתכם. התנוחה הקלאסית בשיטה היא כזו שתנוחת האגן בה היא אידיאלית לצורך העניין (קצת כמו גם בלידה) ובכך מונעת הרבה עצירויות וכאבי בטן.

יא. מניעת תפרחות חיתולים וגירודים בטוסיק. כשהתינוק לא יושב כל היום בתוך חיתול לח וחם, לא מתפתחות כל מיני תפרחות ופריחות על פני עורו. ההפך הוא הנכון, עור התינוק נותר רך ורענן ונעים למגע.

יב. איכות הסביבה גבירותיי ורבותיי, אין לנו עוד כוכב לחיות בו!  מתוך ויקיפדיה  באנגלית (בעברית לא מצאתי את הנתונים), 27.4 ביליון חיתולים נקברים מתחת  לאדמה בארה"ב (בלבד!) כל שנה. הזמן המוערך להתכלות שלהם הוא בערך 250-500 שנה וגם זו הערכה בלבד. תוסיפו לזה את כל האנרגיה שמושקעת לייצורם, לייבוא שלהם, כל הכימיה, הדלק, החשמל ועוד ועוד. תקבלו הרבה מאוד חסכון לאיכות הסביבה אם פשוט תשתמשו בהם פחות.

יג. חסכון בזמן .לי לוקח 30 שניות מהרגע שאני רואה שהיא צריכה פיפי עד הרגע שאני מלבישה אותה בחזרה ומחזירה אותה לפעילות שהיא הייתה עסוקה בה קודם לכן. זה כולל הושבה בסיר וניגוב. בעלי מדד בסטופר. 30 שניות, זה הכל. בתקופה שאנחנו השתמשנו בחיתולים זה היה תהליך הרבה יותר ארוך ומייגע. לקחת את אביגיל לשידת ההחתלה, לשים חיתול בד על המשטח בשידת ההחתלה (כי היא תמיד הייתה עושה שוב פיפי כשהייתי מחליפה לה חיתול), להוריד את החיתול, לנקות, לשים משחה נגד תפרחת חיתולים, לשים חיתול חדש, לזרוק חיתולי מלוכלך, להלביש את אביגיל ואז רק להחזיר אותה בחזרה לפעילות שהיא הייתה בה קודם לכן….הממממ…..תמדדו בעצמכם כמה זמן זה לוקח.

יד. חסכון ב"לכלוך" טוב, אני לא ממש צריכה לפרט כמה צריך לנקות קקי של תינוק אחרי שהוא נמרח בכל החיתול, ולפעמים גם על הבגדים, ועל הגב ועל המצעים שלה….קקי גב במילים אחרות  ואיך זה לנקות את זה לבנות..המממ….. כשמגדלים אותם בשיטה זו אפילו באופן החלקי ביותר, רק לקקי למשל, כל העניין נגמר פשוט בסיר או באסלה. וזהו. מעבר לזה, כשאנחנו היינו בתקופת החיתולים בחיינו, בכל פעם שהייתי מורידה לאביגיל את החיתול והייתי לוקחת אותה למקלחת, בדרך למקלחת הייתי מקבלת מטר של פיפי וקקי….כמה פעמים זה קרה לכם? ואיזה באסה זה, אה? עכשיו, אביגיל מסמנת ואני פשוט יודעת. היא צריכה להתפנות. יושבים בסיר וזהו. בזה זה נגמר. הבית נקי. הטוסיק נקי והכל מריח נהדר

 

ולא פחות חשוב…..רואים את הטוסיקים הכיפיים שלהם לעיתים יותר תכופות!!! ועל זה אין צורך להרחיב, נכון?

 

אני בטוחה שברגע שתתחילו לנסות את זה על עצמכם, תגלו סיבות רבות נוספות,

יום נפלא בינתיים,

לריסה

 

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ

לעוד טיפים וכלים להורות, כתבות ועדכונים

הצטרפי לקהילה שלנו!

דילוג לתוכן