fbpx

מהו המקצוע החדש שמבטיח לנשים הכנסה של בין 300-500 ש"ח לשעה

מהו המקצוע החדש שמבטיח לנשים הכנסה של בין 300-500 ש"ח לשעה, ומאפשר להן לשלב אמהות לצד קריירה כך שאחד לא יבוא על חשבון השני


"עזבתי את העבודה שלי לטובת הרצון לעסוק במה שגורם לי לפרפרים בבטן, כשאני מצליחה לחולל שינוי אצל משפחות"

"הקורס הזה גרם לי להבין כל כך הרבה על עצמי, להסתכל על הבן זוג שלי ולהבין שיחד אנחנו כח".

"כל כלי וכל מידע הכי קטן שלמדתי, יישמתי. והרגשתי איך זה עושה שינוי כמעט מיידי בכל חויית ההורות ובתחושה המשפחתית שלנו יחד"

אלה משפטים של הבוגרות שלנו, הן בחרו לקחת החלטה ולעסוק במקצוע שמאפשר להן להגשים את עצמן. הן משלבות קריירה וגידול ילדים כך שאחד לא עולה על חשבון השני ויש להן זמן לזוגיות.

לצערנו, זה ממש לא המצב של רוב האמהות…
כיום בשונה מבעבר, לאמהות יש תפקידים רבים יותר: הן צריכות להיות גם אימהות, גם להביא כסף הביתה, גם להיות רעיות וגם… לא לשכוח את עצמן! בפועל זמן העבודה שלהן מוגבל לרגע בו הגן של הילד מסתיים. שזה אומר לעבוד בפחות ממשרה מלאה.

זה גורם לרבות מהן להגיע לעבודה, לנסות "לתקתק" דברים כמה שיותר מהר ואז לצאת ברגע האחרון מהעבודה, לכיוון הגן של הילד ולהגיע לשם ברגע האחרון. וזה לא נגמר בזה: צריך לשחק, להאכיל, לקלח, להקריא סיפור ולהשכיב לישון. ואז מגיעות המטלות של הבית ולקראת סוף הערב, הן מוצאות את עצמן עם הלשון בחוץ…

במקרים כאלה, עבודה מהבית נשמעת אופציה חלומית, היא יכולה להקל על הקושי להתייצב פיזית במקום העבודה, ואז מהבית להגיע בצורה נוחה יותר למסגרות של הילדים. לעבודה מהבית יש יכולת לייצר זמינות גבוהה יותר לילדים.

אז איך אנחנו עושות את זה? ישנן עבודות שכירות ועצמאיות שמאפשרות לעבוד מהבית…

עבודה מהבית כשכירה:
על אף שאת בבית, יש לך עדיין בוס
את צריכה לעמוד ביעדי העבודה
את צריכה לעשות מטלות שלא בהכרח מתאים לך לשבת עליהם
את צריכה לדבר עם אנשים שלא בהכרח מתאים לך לשוחח איתם

עבודה כעצמאית
את הבוסית של עצמך
את קובעת לעצמך את יעדי העבודה
את קובעת מתי תעשי את המטלות (גם את אלה שאת פחות רוצה להתעסק בהם)
את קובעת לעצמך האם את רוצה לשוחח עם הלקוח הזה או לא

המחשבה להיות עצמאית נראית מפתה יותר, אבל יחד עם זאת, עדיין עולות שאלות כמו איך עושים את זה כאמא?, מאיפה מתחילים?, למי יש את הזמן לחשוב במה אפשר לעסוק כעצמאית?, וגם נניח ומצאנו תחום עניין, אין מספיק זמן להשקיע בו כמו קודם ולהגיע ללימודים שנמשכים כמה ימים בשבוע. כרגע חשוב לנו לדעת שבסיום העבודה אנחנו נספיק להיות בגן בזמן לאסוף את הילדים.

ומה אם מדובר בתחום עניין שאנחנו כבר מתמחות בו באופן טבעי, מתוקף היותנו אמהות – תחום ההורות?

זוכרות כמה ידע רכשנו מהרגע שהילד הראשון נולד?
איך להלביש אותו בימים הראשונים, מתי להאכיל אותו, איך להרדים אותו, מה מתפתח אצלו עכשיו (גזים, שיניים…), טעימות ועוד ועוד…

ישנה הזדמנות חדשה בתחום ההורות שיכולה להבטיח הכנסה של בין 300-500 ש"ח לשעה.
התחום הזה רותח במדיות השונות: אם נחפש אותו עכשיו בהקלדה פשוטה בגוגל, נקבל מעל 3 מיליון תוצאות חיפוש. יש על התחום הזה למעלה מ40 אלף סרטונים ביוטיוב. וישנם מעל 100 דפים עסקיים שמתעסקים בו.

התחום המדובר הוא ייעוץ השינה
אז למה ייעוץ שינה?

הרשי לי לקחת אותך למסע האישי שלי, שבעקבותיו נחשפתי לביקוש העצום בתחום ההורות ולשינה בפרט.
התחלתי את המסע שלי בתחום ההורות בגלל כאב אישי. באותה תקופה הייתי סטודנטית לתואר
שני במכון ויצמן. עבדתי שעות ארוכות. החלום שלי היה לעשות דוקטורט וככה לעזור להרבה אנשים.
היתה לי בראש את המחשבה שברגע שאהיה דוקטורנטית, בטוח שארוויח הרבה כסף. האמנתי שאם אמשיך בדרך הזו, דברים יסתדרו. ואז נכנסתי להריון. התחלתי לחשוב על נושא הפרנסה בכובד ראש… בשיחה מקרית שהיתה לי עם אדם שהכיר את כל הקשור בעבודה שלי, הבנתי שדוקטורנטים ממשיכים לעבוד קשה ולא מתוגמלים בהתאם. הבנתי שהעתיד המקצועי והפיננסי שמחכה לי לא ממש מזהיר…

בינתיים, ההריון התקדם וחברה המליצה לי ללכת לקורס הכנה ללידה. אז נרשמתי…

כשהגעתי למפגש הראשון בבית של המדריכה, היא פתחה לי את הדלת, כשהילד שלה בדיוק יונק ממנה. במשך כל זמן ההדרכה, הילדה השניה שלה שיחקה בשקט לידנו.
בסוף השעתיים, שילמתי לה 800 ש״ח ונפרדנו. רק שיצאתי החוצה מהבית שלה, זה היכה בי
״האישה הזו הרגע קיבלה ממני כסף (וממש לא מעט) כדי לדבר איתי במשך שעתיים, בזמן הזה היא נמצאת עם הילדים שלה בבית…" המחשבה הזו היתה חדשה לי אבל לא עשיתי איתה דבר.

הזמן עבר, וילדתי את הבכורה שלי, אביגיל. היה לי ממש קשה, היא בכתה כל הזמן, בקושי ישנה
ובעיקר התישה אותי. החלטתי לפנות לאינטרנט לחיפוש פתרונות. גיליתי שם עולם עצום של ידע, כלים ותכנים על גידול ילדים. נשים מכל העולם משתפות במגוון רחב של דרכים לגידול וחינוך ילדים, ויש כל כך הרבה גישות – וואו!!! מצאתי את עצמי נשאבת פנימה.

מה שהכי הדהים אותי, היה לראות שאותן נשים מציעות שירותים כמו ייעוץ, קורסים וסדנאות אונליין בזמן שהן עובדות מהבית ובו זמנית מגדלות את הילדים בלי לחץ של זמן.

קניתי מספר קורסים וספרים והתחלתי לחקור. כל כך התלהבתי מהעולם החדש שגיליתי, עד שהתחלתי לכתוב על מה שלמדתי בפייסבוק, ולשתף עם חברים. בהמשך, יצרתי קבוצת פייסבוק והכנסתי אליה את כל מי שהתעניין בנושא גידול תינוקות. התחלתי גם לענות על שאלות בקבוצות בנושא הורות, ולהציע להן להיכנס לקבוצה שלי.

פתאום אנשים התחילו לפנות אליי ולבקש ממני ייעוץ אישי או שאעשה סדנה. ככה נפתחה הסדנא הראשונה… אח"כ הגיעו חברים שהביאו איתם חברים שלהם ואח"כ נוספו אנשים מקבוצת הפייסבוק. התחלתי לגבות תשלום.

השיא היה כשהחלטתי לקיים סדנא במסגרת אחת מקבוצות הפייסבוק שהייתי עונה בהן לנשים, "מאמזון". חשבתי שיבואו כמה נשים בודדות, ולכן ביקשתי מכל אחת 50 שקלים, כדי לכסות את העלויות. להפתעתי, בערב הסדנה הגיעו 30 נשים!

בערב אחד פתאום הכנסתי 1,500 ש״ח… בנקודה הזו הרשתי לעצמי לדמיין שאולי יש דרך אחרת להרוויח כסף ולשלב אימהות וקריירה.

התחלתי לשאול את עצמי, האם אני באמת יכולה לעשות את זה? הרי לא היה לי ניסיון עסקי. ובכלל, האם זה משהו יציב או סתם טרנד חולף?

בדיוק באותו זמן פנו אלי ממכון ויצמן – הציעו לי לעשות דוקטורט. התייעצתי עם ההורים שלי והם התנגדו לזה שאעזוב את הלימודים ואפתח עסק.

אבל אז קרה משהו שטרף את הקלפים…

חברה טובה שלי, מירב קיבלה סרטן. החלום שלה היה להיות מאמנת אישית ולעזור לאנשים להתמיד באורח חיים בריא. תוך זמן קצר היא נפטרה, משאירה מאחוריה חלום שלעולם לא יתגשם. היה לה משפט קבוע שהיא חזרה עליו כל הזמן והוא נשאר חקוק בתוכי: "אם הייתי יודעת שאתמודד עם המחלה הזו בעוד כמה שנים, הייתי מתחילה להגשים את החלומות שלי הרבה קודם"
זו היתה קריאת השכמה עבורי. הבנתי שאני צריכה לנסות ולהפוך את התשוקה שלי לעסק אמיתי – זה עכשיו או לעולם לא.

לקחתי החלטה לשים את ההצעה לדוקטורט על מצב המתנה, ונכנסתי לבניית העסק שלי בכל הכוח. התחלתי לתת יותר ערך לאנשים באינטרנט ובפייסבוק, לצלם סרטונים, לבנות אתר ועוד.

עם הזמן, גיליתי שאחד הצרכים החזקים ביותר של הורים, זה הקושי בהרדמת התינוק. החלטתי להתמקד בזה, הסתובבתי בכל הארץ ולימדתי את הגישה שפיתחתי "גישת סמולטוק". הורים קיבלו תוצאות מדהימות וסיפרו לי עד כמה זה שיפר את חווית גידול התינוקות שלהם.

עבר זמן, העסק המשיך לצמוח ונשים פנו אליי כדי שאלמד אותם את מה שאני עושה עם המשפחות. והשאר – היסטוריה. היום סמולטוק היא המרכז הגדול ביותר בישראל להכשרת מנחות הורים ויועצות שינה. כיום אני הבוס של עצמי, אני קובעת לעצמי את הזמנים, כמה כסף ארוויח, מתי אעבוד ומתי אצא לחופשה. וגם היתה לי סגירת מעגל. ההכנסות מהעסק, אפשרו לי לחזור ללימודים ולעשות את דוקטורט שרציתי!

גם היום יש נתונים מהשטח שיכולים להצביע על הצורך הגובר בשירותיה של יועצת שינה:

1. הביקוש לייעוץ שינה עולה על פני מס' היועצות שקיימות היום בשוק. למה הכוונה? נתוני הילודה בשנת 2017 לפי הלמ"ס, היו מעל ל- 180 אלף לידות בשנה. נתון נוסף אומר שכ- 30% מהמשפחות בארץ, מתלוננות על קשיי שינה בגילאי 0-5. כלומר, כ-900 אלף משפחות כנראה יזדקקו לשירותיה של יועצת שינה בעוד בפועל, קיימות רק כמה "מאות" שעוסקות בתחום.

2. קופות החולים הבינו גם הן את הצורך בייעוץ שינה. ולכן הן מוכנות לסבסד עד כ75% מסכום התשלום ליועצת שינה. מהלך כזה מאפשר ליועצת השינה להגיע יותר בתים – ויוצר ביקוש.

איך המקצוע הזה מאפשר לשלב הורות וקריירה
הפירוש של שילוב הורות וקריירה, אומר להוריד שעות עבודה ולהעלות הכנסה. זה מה שמאפשר לפנות יותר זמן להיות עם הילדים והמשפחה.

הנוסחה הבאה מדגימה את זה:

ככל שיש צורך גדול יותר מצד אנשים, הביקוש עולה והמחיר למוצר המבוקש עולה. בדומה לכך, שינה מהווה צורך חזק מאוד אצל הרבה משפחות. אפשר לתת לצורך הזה מענה בזמן קצר יחסית. המחירים של פגישת ייעוץ שינה יכולים לנוע בין 1,200 ש"ח ל- 1,900 ש"ח.

כמה שעות צריך להקדיש ביום לעבודה כיועצת שינה?
ייעוץ שינה מורכב מפגישה פרונטלית וליווי לאחריה. אורך המפגש הפרונטלי נמשך בממוצע כשעתיים ומתקיים בבית המשפחה. בזמן הזה, את מלמדת את ההורים איך לזהות את הצרכים השונים של הילד ואיך להרדים אותו בקלות. את בונה להם תכנית עבודה מותאמת אישית לפי המטרה שהמשפחה רוצה להגיע אליה. הפגישה נעשית בזמן שנוח לך ולהם. בסיום הפגישה הפרונטלית, ליווי המשפחה ממשיך דרך וואטס אפ ולעיתים בשיחה טלפונית.

למה דווקא גישת סמולטוק?
הלימודים מתבססים על גישות מחקריות שמתעדכנות כל הזמן. הגישה של סמולטוק היא הוליסטית. כלומר, אין שיטה אחת קבועה (כפי שכל ילד שונה מרעהו). אלא הדרך היא ללמוד יחד עם ההורים את הילד והסימנים הייחודיים לו, בדרך הזו מתאימים לו ולמשפחתו את התכנית הנכונה להם ביותר.

אז למה שהתחום הזה יתאים לך?

*מקצוע שמבטיח לך הכנסה של בין 300-500 ש"ח לשעה.
* תחום שאת כבר מתמחה בו באופן טבעי מתוקף היותך אמא – תחום ההורות!
*דרך מספקת ובעלת משמעות להרוויח כסף ולשלב אימהות וקריירה.
*תחום בעל צורך חזק מצד ההורים – ההיצע עולה על הביקוש.
* קורס קצר, בן יום לימודים אחד בשבוע למשך 4 חודשים.
* הקורס משלב בתוכו ידע תיאורטי ומעשי.
* הקורס מקיים סטאז' פרקטי בו תלווי 3 משפחות שזקוקות לסיוע וידע בנושא השינה. יחד עם ליווי
צמוד שלנו – את תעזרי להם לישון טוב יותר.
*הקורס מבוסס על גישת SmallTalk הייחודית – גישה מדעית המתבססת על מחקרים אקדמאיים
במדעי המוח, יחד עם תצפיות על אלפי תינוקות וילדים מגילאי לידה עד 5.

בתום הקורס, את מקבלת מאיתנו תעודת הכשרה של יועצת שינה ב"גישת סמולטוק".
והליווי של יועצות השינה של סמולטוק ממשיך גם אחרי שהקורס נגמר- בין אם זה
דרך קבוצת וואטסאפ, מייל או פייסבוק…

הקליקי כאן עכשיו כדי לשמוע איך מצטרפים לנשים שנהנות משילוב עבודה רווחית ומעצימה, יחד עם זמן פנוי יותר למשפחה, לבן הזוג ולעצמן

ומה הבוגרות שלנו אומרות?

יערה ויסבורט:
אמא לשלושה, עבדה בחב' תרופות מובילה, ראתה את הבית יחסית מעט. היום לאחר הקורס היא כבר מצליחה לייצר הכנסה שמחליפה את ההכנסה שלה בחב' התרופות. כיום היא מוצפת בעבודה ומארגנת הרצאות ברחבי הארץ. לצפיה

בר טייר:
אמא לשניים, היא עבדה בעבודה שהיתה קרובה לבית שלה עם שכר לא רע. היא רצתה לשלב את ייעוץ השינה כדי להשתפר כאמא (היא היתה אחרי לידת ילדה שניה) עם העבודה הקיימת. לאחר זמן מה היא נפרדה מהעבודה הקודמת והתמסרה לעבודה מלאה כיועצת שינה. לצפיה

לחצי כאן כדי להגשים את המטרות שלך

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ