ליווי אישי אצלך בבית

היי אני אמא לדיאל בן שלוש ומיכאל בן 7 חודשים , עם שניהם עברנו קושי אדיר בשינה, דניאל התחיל לישון לילות רצופים רק בגיל שנתיים וחצי ומיכאל פשוט לא הסכים לישון אני ובן זוגי לא זכרנו מתי היה לנו פעם אחרונה שינה רצופה יותר משעתיים והמצב הפך לגרוע יותר כשמיכאל נולד והיינו צריכים להרדים את שניהם במקביל שאחד לא נותן לשני לישון, אחר שהתייאשנו כבר וניסנו כל דבר אפשרי כל טריק ועצה שנתנו לנו כולל יועצות שינה החלטנו להירשם לשיטה של לריסה…הצמידו לנו את אורית שמלווה אותנו בכל יום בכל רגע במהלך היום,היא לימדה אותנו הרבה איך להבין את מיכאל מה הוא רוצה ומתי אחרי כמה ימים בלבד ראינו ינו אדיר בשני הילדים שלא האמנו בחולומות הורודים שלנו שיקרה בכלל. הילדים יותר שמחים רגועים וכמובן השינה אין מה לדבר בכלל אנחנו ישניםיותר טוב יש לנו זמן לעצמנו יותר….השיטה של לריסה שינתה את חיינו אז באמת אני מודה ללריסה על השיטה הגאונית הזאת ולאורית על ליווי צמוד בכל שעה שענתה והתפנתה בשבילנו גם בשעות המאוחרות של הערב ותמיד הייתה שם בשבילנו אין כמוכן!!!!

סימה

עברנו כמה תהליכים בליווי היועצות המדהימות של סמאלל טאלק. לא מדובר על ייעוץ שינה כשיטת חינוך או אימון אלא על הקשבה. לצרכים של התינוק, לתהליכים שהוא עובר, לאינסטיקטים שלי אמא, לצרכים המשפחתיים.
אין פה קסמים. אין פה אילוף. יש כאן תהליך של הקשבה אוטנטית, של הכלה, של אהבה.
יש מקום שמחבר אותי לחושים שלי כאמא, לקול הפנימי שלי, ולא לגישה אחת שאמורה להכניס אותי לשבלונה.
מתאים לכל מי שמאמינה שהילד שלה יחיד ומיוחד, לכל מי שרוצה לחדד את היכולת שלה להיות קשובה לצרכים של הילד ולהעביר לו מסר של נוכחות והקשבה.

אתי

לריסה וטל היקרות
רציתי לכתוב לכן כמה מילים ולהביע את הערכתי אליכן
תודה לכן על הליווי הארוך והצמוד, שתמיד הייתן קשובות וידעתן מה לומר כדי לתת רוח גבית.
כל ילד הוא עולם ומלואו וכל משפחה היא משהו אחר ומדהים שהצלחתן לשים את האצבע בדיוק על הנקודה ולתת מענה מהיר!
מדהים איזו דרך עברנו מקריאת הsos אחרי ניסיון כושל בן שעה להרדים את הלוחמת הסמוראית שלנו, שקמה על הרגליים בכל פעם שהשכבת אותה, ועד היום שבחיבוק ונשיקה וליטוף היא נרדמת בתוך 10 דק' גג.
לא זכרתי מה זה לישון יותר מ-3 שעות ברצף, ועכשיו (טפו טפו טפו!!! ) יש לילות של 7 ו-8 שעות!! ושנצים ארוכים של שעתיים ויותר, בקיצור נחת 
אז שוב המון תודה!!
על התמיכה, על הטיפים ועל זה שתמיד אפשר לפנות אליכן!
תבורכו!

אורטל

שלום,הגעתי לסמול טוק דרך המלצה של חברה. הבת שלי לא ישנה יותר משעה וחצי רצוף ובמשך היום ישנה ארבע פעמים למשך זמן קצר בלבד והיא כבר היתה בת חצי שנה ובנוסף הארוחות שלה לא היו מסודרות. מתוסכלת מהמצב נרשמתי לסמול טוק וכמובן לאחר שלריסה ניחמה אותי בלי סוף. כיום אני נמצאת בליווי של אביטל המהממת כבר כמה חודשים והשינוי היה אדיר ממש תוך זמן קצר! מדהים איך זה שינה את הבית, אותי, וכמובן את הילדה שלי כיף ושמח לנו כאן!!! ואנחנו ישנים!!!!השיטה הזאת מתאימה לילדה שלי כל כך! אני לא יודעת אפילו איך להודות לה על כל הידע העצום, הסבלנות והאהבה של אביטל, למדתי ממנה כל כך הרבה. גם היום לאחר הליווי היא שם תומכת ומחזקת. בנוסף אספר שהילדה שלי נכנסה למשפחתון קטן עם גננת מאוד מנוסה ועוד מטפלת נוספת בעיר קרית אונו מבחוץ הכל נראה מושלם ונקי גן אידיאלי ומבוקש! במשך התקופה כל יום הגעתי עם בעיה אחרת שהיתה בגן לאביטל והיינו דנות בבעיה, אביטל במשך התקופה ניסתה לבדוק איתי האם אכן הגן מתאים לילדה שלי ואף סיפרה לי סיפורים דומים. אני סירבתי להאמין למרות שכל הסימנים היו שם. הילדה שלי היתה חוזרת הביתה בלי שמחת חיים הרגשתי חוסר אהבה וחום, חוסר סבלנות והתלוננות על הילדה שלי שהיא ״קשה״. עד שיום אחד השארתי את הילדה שלי בגן בת תשעה חודשים בלבד וכשיצאתי שמעתי אותה בוכה בהסטריה שלא שמעתי בכי כזה אצלה לפני, החלטתי להישאר מעבר לדלת קפאתי במקום ולא יכולתי לזוז . במשך חמש דקות אני שומעת את הילדה שלי צורחת בבכי ואני מחכה מעבר לדלת שירגיעו אותה. או שיגידו לה מילה טובה. במקום זה שמעתי את המטפלת פתאום אומרת ״שוב פעם היא צורחת?״ ואז המטפלת השניה אמרה אני ארים אותה ואז המטפלת הראשונה אומרת ״אל תרימי אותה כי היא שמנה״!!! באןתה שניה נכנסתי לגן ומצאתי את הילדה שלי צורחת בטרמפולינה (הספיקו להושיב אותה) למרות שהיא כבר גדולה לטרמפולינה והיא אוהבת לשבת כשהיא אוכלת מוצקים בכיסא אוכל ומנסים להאכיל אןתה כשהיא צורחת. לקחתי אותה ומאז היא לא חזרה לשם! קשה להאמין שיש מקרים כאלה ושעוד זה יקרה לי. בבקשה תשמרו על עירנות. תודה לאביטל ולסמול טוק! זה לא מובן מאליו

חן

אני בכלל לא רוצה לדבר על השינוי המטורף שיצרת בחיים שלנו ביומיום שלי, על השלווה והנחת שממש לא חשבנו שנזכה להם. כל זה קרה, אבל לדעתי הדרך הרבה יותר חשובה מהתוצאה, וזאת הייתה חתיכת דרך אינטנסיבית.
ואת היית ועודך מסורה במיליון אחוז, זמינה לתיסכולים שלי בשעות הזויות (אפילו בשישי באחת בלילה), אפילו כשהבת שלך חולה. תמיד שם ותמיד קוראת ותמיד מוצאת פיתרון שבאמת באמת עובד. תמיד מזדהה ומחזקת. אז למרות שאנחנו עדיין לא בסוף, ולמרות שיש לנו עוד עבודה אני חייבת להגיד תודה על הישגי הביניים המדהימים שלנו, שאף אחד לא דמיין שיושגו, וגם בעיקר על הדרך איתך.

לין

לידורי,

רציתי להגיד לך תודה… בעיקר על הסבלנות וההכלה. אני יודעת שלא הכי פשוט ללוות מישהו שלא סגור על עצמו אבל קלטת אותי וכיוונת אותי ללכת עם הלב שלי. תודה על האוזן הקשבת בכל שעה ועל המקצועיות עד הפרטים הקטנים.

גליה

היי, אני ממש רוצה להודות לסמולטוק ולטל יוגב, תודה מיוחדת על ליווי שינה עם עלמה. התקשרתי בחודש אוגוסט כדי להתחיל ליווי שינה לאחר לילות לבנים עם עלמה בקצת הססנות ושידכו לי את טל המדהימה לתחילת ליווי לספטמבר לאחר חזרה לשגרה בגן. טל הגיעה אלינו ופשוט לימדה אותי המון על עצמי, על ההתנהלות שלי עם עלמה ובכלל על שינת תינוקות. טל הגיעה אלינו הביתה והייתה איתי כמה שעות טובות ובהרדמה עצמה, נתנה לי טיפים רבים והעשירה את הידע שלי גם בנושאים שלא קשורים ישירות לשינה, היא נותנת לי מענה כשאני צריכה כשישנה רגרסיה וחל שיפור עצום בהרדמה והתעוררות בלילה. עלמה כמעט בת שנה, מרדימה את עצמה אחרי שתקופה הייתה מאוד תלותית בי. תודה רבה!!!

אלה בת 1.10, מאז ומעולם לא הייתה טיפוס שישן. גילינו מהר מאוד שאין פתרון קסם שמתאים לכולם ויש כל ילד והצרכים המדויקים לו וכאן פנינו ל-SmallTalk. מאז שהתחלנו את התהליך של נני השינה אנחנו מבינים את אלה טוב יותר
בתוך זמן קצר, היא ישנה לילה שלם!!!! הגישה הזו הבהירה לנו את התמונה המלאה והחזירה לנו את הזוגיות ואיכות החיים, זה ממש העצים לנו את המשפחה!

חופית וגנדי יצחק

לצפייה בסרטון ההמלצה>> https://youtu.be/Dw7Iw2rdAOI

 

היי חופית,

אליסה סיפרה לי על שיחת הסיכום של ליווי השינה. רציתי להגיד תודה ענקית על הליווי והתמיכה.

לא ציפיתי לליווי כזה צמוד שיגיע עד ניו יורק עם זמינות כמעט מלאה לכל שאלה קלה כחמורה. על הסבלנות אין קץ והכל עם חיוך ויכולת הכלה.

הייתי מאוד סקפטי עם כל התהליך הזה ואיזה כיף שהתבדיתי.

אז שוב תודה שהחזרת לנו שעות אבודות ובואי נודה בזה את החיים.

טוב, אז יאללה ביי, אל תעופי על עצמך, כן? 😉

לילה טוב!

שלום,

אנחנו בעיצומו של תהליך ליווי שינה עם חופית גנדי. אני רוצה לפרגן בגדול לבחורה הזו! ההדרכה והתמיכה שלה מעבר לכל הציפיות שלנו.

חופית מלווה אותו מסוף מרץ, כל שיחה איתה מלווה בכל כך הרבה חיזוקים וטיפים להמשך הדרך.

השלבים שאנחנו עוברים, עם שיתוף פעולה מעולה, הם בדיוק על פי התוכנית שנכתבה ובתור משפחה שנוסעת הרבה ומרבה לבלות סופי שבוע אצל המשפחות, חופית תמיד זורמת איתנו עם שינויים והתאמות.

היום ממצב שיובל (1.9) ישנה איתנו במיטה הגענו לשלב (ההתחלתי) שיובל עברה לחדר משלה!!!

סופסוף אני יכולה לקרוא ספר במיטה שלי, אחרי כמעט שנתיים שלא נגעתי. סופסוף האינטימיות תחזור להיות ספונטנית ללא תכנונים. סופסוף אנחנו נקבל ילדה שישנה בחדר שלה עם הביטחון המלא שאנחנו שם איתה תמיד. גם כשאנחנו  חוששים ממה יהיה הלאה – חופית נותנת את התחושה שאנחנו לרגע לא לבד. יכולת ההלכה שלה והזמינות ראויה לציון. כל מי שיקבל את חופית כמדריכה יזכה ובגדול. תודה רבה לחופית המדהימה ולסמולטוק!

היי אביטל,

קודם כל אני מתנצלת שאני כל כך משכתי את שליחת ההמלצה. רציתי לכתוב את הכל, בלי לשכוח דברים קטנים, כי כל כך נהניתי איתך ועברנו מהפך ולכן לקחתי את הזמן כדי לתאר את כל התהליך שעברנו יחד😊.

הכרתי את סמולטוק מהפייסבוק, התחלתי להאזין לוובינרים, לקרוא כתבות שמקבלים בדואר אלקטרוני וניסיתי ליישם תהליכים שמתוארים בחלקם. הגענו לשלב שיכולתי להרדים את הפעוט שלי (בן קצת יותר משנה) במיטה שלו לאחר קצת החזקה על הידיים.
אך בחודשים יולי-אוגוסט הכל התהפך. הייתה לי נסיעת עבודה לשבוע כשבני נשאר עם בעלי והורים שלי וגם טסנו ביחד כולנו לחופשה ששברו לנו את השגרה. הגענו למצב שכל הרדמה הייתה לקחת יותר מ40-60 דקות. הילד היה מוכן להירדם רק כששמים אותו על הספה ונשארים איתו. ברגע שמעבירים אותו למיטה הוא מתעורר והכל מתחיל מחדש. וגם אם מצליחים להרדים אותו אז כל 45 דקות הוא בוכה😭.
בייאוש פניתי לסמולטוק ורציתי לבוא לסדנא, אך המליצו לי על ליווי אישי. למזלי! קיבלני שיבוץ😉 עם אביטל המקסימה! עוד לפני הפגישה דיברנו וקיבלנו הדרכה צמודה בפלאפון. וכבר היה שיפור ניכר. כשנפגשנו להדרכה כבר יכולתי שוב להרדים אותו על הידיים ואז לשים ממש בסוף כשכמעט נרדם במיטה. אביטל הייתה פשוט מדהימה, בסבלנות רבה הסבירה את מחזור שינה של ילדים, דרכים להרדים, ועוד מלא דברים נוספים מעבר לשינה על טיפול ותקשורת עם ילדים. חייבת לציין, שעוד לפני קראתי המון והייתי בהדרכות על שינה ותקשורת עם ילדים, אך עדיין קיבלתי המון מידע ישים, שימושי, שהיה חדש לי. הרגשתי שאני מדברת עם החברה שאני מכירה כבר שנים רבות!
התהליך לא היה פשוט, אבל בזמן קצר יחסית הותו ליווי והדרכה יום-יומית הגענו למצב שבני נרדם במיטה תוך 10-15 דקות ועכשיו אפילו אני משאירה אותו בשלבים אחרונים של הירדמות כשהוא עדיין ער במיטה להירדם לבד🎉. הוא מתעורר פעמיים שלוש במהלך כל הלילה (19-6) לזמן קצר וחוזר לישון הרבה פעמים רק כשאומרים לו ״תשכב, ששש״.
כל המהפך הזה לא היה קורה בלי אביטל, ידע, ליווי וסבלנות שלה. היא הייתה זמינה בשעות מטורפות, הקפידה לדבר איתנו כל היום ואפילו גייסה את בעלי להשתתף בתהליך.
אנחנו עדיין בתהליך שיפור הרדמות (להתקדם לשלב כאשר ילד נרשם לבד). קבוצה שלכם עושה עבודת קודש, משפרת אורך חיים, מצב רוח וחיי זוגיות.

תודה רבה!

שלום צוות Small Talk

עם לידת ביתנו , ילדה בכורה , גילינו שיש לנו את היכולת לתפקד (בקושי) עם מחסור אדיר בשעות שינה
נולדה לנו ילדה נפלאה אבל מתקשה קצת בנושא השינה והירדמות עצמאית .
לאחר לבטים וניסיונות עצמאיים לשנות את המצב , החלטנו לפנות אליכם ולבקש עזרה .

התהליך כתהליך אינו גנרי ולכן התחברנו לשיטה האישית שמתייחסת לכל ילד בפני עצמו
וגם אם לקח זמן והיו לנו נפילות אמון בו , בסופו של דבר הבנו שמדובר בדרך
שהפתרון אינו קסם , אינו מידי ויהיו גם רגרסיות ..

בנוסף לתובנות והכלים , זכינו לפגוש את נופר
מעבר לפגישה הראשונית עם נופר, מלאת סבלנות , קשובה ואמפטית
הקשר הרציף והליווי היה תמיד עם חיוך ועם המון עידוד, סבלנות והכלת הקושי , תמיד היתה נקודת מבט אחרת על הסיטואציה
ותמיד היתה זמינה לכל שאלה , התלבטות ואפילו לתת לנו את ניעור המוטיבציה מבלי שדיברנו
היא נתנה לנו את המקום לחוות הצלחות לצד נסיגה והעבירה לנו את המסר שיש משמעות לכל חוויה, לטובת הצלחת התהליך .

יותר מהפידבק על התהליך עצמו והשירות המקצועי שקיבלנו מכם היה לנו חשוב במיוחד להעביר את
הפידבק האישי על נופר, היא עושה לכם שירות מצוין ומקצועי!
מאחלות לכם הרבה עובדות כמוה , מחויבות , מאמינות ומלאות באנרגיות חיוביות וסבלנות אין קץ!

ולכולנו , שינה טובה ורצופה 🙂
שרון ובשמת

לבנת המדהימה!!

לא יאומן איך כבר עברו חודשיים…

אין ספק שבתחילת התהליך היינו ממש בספק לגביו ולמרות זאת החלטנו לנסות כי "אין לנו מה להפסיד…."
היינו עייפים, מבולבלים ובעיקר מיואשים….
כבר במפגש הראשון החלטנו לתת לך את המושכות ולהפקיד בידייך את הדבר היקר לנו בעולם!!
הרגשנו שיש על מה לעבוד ובעיקר שיש מי שמבינה, מקשיבה ובאה לעזור!!
נתת לנו את הביטחון שלנו כהורים שאין מה להילחץ ושהכל בסדר.

ואכן – השינוי קרה דיי מהר – תוך מספר ימים ההתעוררויות הפכו לפעם אחת בלילה ובהמשך רק לקראת הבוקר ( 5 וחצי / שש)
ושגב – שהיה רגיל ללכת לישון בסביבות שמונה וחצי – בשבע בערב כבר ביקש ללכת לישון…
והיום… הגענו למצב שמשכיבים אותו במיטה אומרים לו לילה טוב עם נשיקה והוא פשוט נרדם בכוחות עצמו..!!
(לא האמנו שנגיע למצב הזה…)
ואת – בכל התהליך היית תמיד זמינה לשאלות ולדיווחים, חיזקת כשצריך, נתת תמיד מילה טובה כשצריך והכל התנהל בכייף ובחברות.

אנחנו כהורים לקחנו הרבה מהתהליך שעברנו איתך, למדנו המון על ההתמודדויות, לא רק בנושא השינה המקצועית.
הסבלנות שלך ראויה להערצה!
לאט לאט התחלת לשחרר ולתת לנו לקחת את האחריות בעצמנו …
והיום – אף מחלה, שן שיוצאת, סיבוב בקניון או חופשה משפחתית לא מפחידה אותנו – כי אנחנו יודעים איך לפעול וזה הדבר הכי חשוב!
רק הורה שלא ישן בלילה יודע כמה את יקרה כשבזכותך הדברים השתנו.
החזרת לנו את הסדר והחיים לבית כמו פיה טובה….

"יש מקומות שאתה עובר בהם – מביט לצדדים וממשיך הלאה….
יש אנשים שאתה פוגש בהם – מחייך קלות וממשיך הלאה….
אבל יש, לא הרבה כמובן, רק כמה מיוחדים אי שם
מקומות שאתה מקומות שאתה עובר בהם ונשאר כי טוב לך וחם וקשה מאד להמשיך הלאה..
ויש אנשים שאתה נקשר ואוהב וגם כשאתה ממשיך הלאה – הם ממשיכים איתך עמוק בלב…"

תודה רבה רבה
עדי, אסף ושגב שבת.