חיתולס - גמילה מחיתולים

החלטתי שהיא הזמן לגמול את יונתן כי הוא התחיל להראות עניין וגם עוד חצי שנה הוא נכנס לגן עירייה ורציתי ממש לעשות זאת בדרך שתהיה הכי טובה עבורו ולא פשוט להוריד לו את החיתול כמו פעם ולתת לו להתמודד וכך הגעתי לסמולטוק. תהליך הגמילה היה מדהים והכי נכון לו, עם המון הכנה נכונה ליונתן, בהדרגתיות ובהתאם למה שהוא רוצה כי למדתי שזה רק שלו, ושאני שם רק בשביל להיות שם בשבילו ולתת לו ביטחון ולסמוך ולהאמין בו וללוות אותו בחשיפה החדשה הזו לעולם של עצמאות בשירותים וביי לחיתול. יונתן האלוף שלי תוך 3 שבועות מזמן ההכנה כבר נפרד מהחיתול לגמרי גם ביום וגם בלילה. אז המון תודה לסמולטוק ולגישה כזו מבינה ומכילה ששמה את הילד במרכז.

רביד חולה, כבר כמעט שבועיים בבית, אני נשארת איתו ועם שחר בבית לפעמים לבד ולפעמים עם עזרה. בתוך כל הכאוס הזה אני חושבת על המנטורית שלי, שמכילה אותי ואת הקשיים שלי… ופתאום קולטת שכבר כמה ימים אין פספוסי פיפי בכלל ואפילו כמה בקשות לקקי שרביד ממש עושה קקי בשירותים. היום קם משנת צהריים, ביקשתי שיוריד את החיתול, הוא הוריד ואמר לי שהוא הולך לעשות פיפי 🙂

נראה לי שכשהוא ירגיש יותר טוב אז נוריד את החיתול לגמרי!

לריסה היקרה,
רצינו להגיד תודה על העצה והתמיכה. סייעת לנו המון בגמילה עם נבו, ואפשר להגיד שממש הצלת אותנו! עזרת לנו להחזיר לנבו את הבטחון, נתת לנו טיפים כיצד להעצים אותו, והיום הוא ממש פורח וילד אחר לגמרי. עם הרבה יותר בטחון ובוגר. 
אז תודה!

דנה ורותם.

הגענו דרך דף הפייסבוק של סמולטוק בחיפוש אחרי פתרונות לבעיית הפספוסים של הבת שלנו. הציפיות היו די נמוכות והיינו במקום אישי לא פשוט – 2 תינוקות, הריון לא מתוכנן שהסתבך ובקיצור אובדן שליטה מוחלט.
ואמנם, התהליך של הגמילה מפספוסים לקח עוד כמעט חצי שנה אבל השיפור היה מיידי ומה שהשתנה משמעותית זה הגישה שלנו לגבי הפספוסים. ממקום של לחץ, כעס, אובדן שליטה מול הילדה וקושי להתמודד עם המצב עברנו למקום של רוגע והתייחסות מפוייסת ומכילה.
הצלחנו לייצר מצב שבו הפספוסים לא שולטים בחיינו יותר ולא מנהלים את כל מערכת היחסים עם המתוקונת שלנו.
הרקע היה מאד קשה במקרה שלנו ובכל זאת התוצאות (גם אם לא מושלמות) הגיעו מהר מאד. ולא רק בהקשר הגמילה אלא גם בפן ההנהגות והיכולת שלנו לתת מענה רגשי כללי לילדים.

רויטל הייתה זמינה לנו בכל רגע שרצינו. היא שמחה איתנו על ההישגים והרגיעה בנפילות. היא דאגה לעשות מעקב גם כשאנחנו בחרנו פחות להשתמש בה ובאמת נתנה תחושה שהיא חלק מהותי ומשמעותי בתוך התהליך ולא רק נותנת עצות אקראיות.
אנחנו אסירי תודה לה מאד על הכל וממליצים בחום למי שמחפש פתרון שמותאם אישית ולא משהו שבלוני.

הילל המתוק היה עם טיטולים מלידה ועד גיל 3. ניסינו כמה פעמים לעשות תהליך של גמילה אך ללא הצלחה. אחרי יום הולדתו ה-3 בפרואר השנה החלטנו שזהו-זה הגיע הזמן. ניסינו, שכנענו, הושבנו כל חצי שעה, שיבחנו, כעסנו, הדבקנו מדבקות וקנינו הפתעות… לשווא. היללוש פיספס וסירב לשתף פעולה. חיפשתי פתרון וכתבתי שאלה בקבוצת ״מאמאזון״, שם המליצו לי אמהות רבות על יועצת גמילה בשם לריסה גינת. החלטתי לנסות ונפגשתי עם לריסה. אחרי כמה שעות של שיחה פתוחה ונעימה יצאתי עם תכנית עבודה והמון חששות. היינו צריכים לשנות את דפוס החשיבה, ההתנהגות והגישה ב180 מעלות. ההתחלה לא היתה פשוטה אבל אחרי כשבועיים הילל התחיל לבקש פיפי ולעשות בסיר! בלי פספוסים! אתגר הקקי עדיין היה לפנינו אך לריסה המשיכה לעודד אותנו ולהדריך בדרכה השקטה והבטוחה כל כך. הפלא ופלא!!! הילל נגמל! תוך מספר חודשים מילד שתלוי לגמרי בטיטול הוא הפך לילד עצמאי ובעל ביטחון עצמי בתחום זה. אם אני ״חוטאת״ ומציעה לו לעשות קקי בטיטול (לפני השינה כי בלילה הוא עדיין עם טיטול) הילל עונה לי: ״לא אמא! קקי עושים רק בסיר״. אני כל כך גאה בו ומודה ללריסה שעזרה לנו להאמין ביכולות הטבעיות של הילל! אנחנו מודים לה מקרב לב ומעריכים את הדרך בה היא עובדת! תודה רבה לריסה יקרה!!!!

משפחת פלאייר