את כישרונית ומקצועית אבל לא סוגרת את החודש? זו הסיבה וזהו הפתרון

את מוכשרת, מקצועית בתחומך ומשקיעה מאמצים, אבל העסק שלך בתחום ההורות, הטיפול וההדרכה לא מייצר הכנסות ולא צובר לקוחות? זאת משום שאין לך כלים מקצועיים ותודעתיים שישנו לך את החשיבה ואופן הניהול. הכירי את התכנית שתשנה לך את התפיסה

ישנן נשים רבות שמסיימות ללמוד מקצוע בתחום ההורות, הטיפול וההדרכה ובסופו של דבר לא מצליחות לתרגם את המקצוע להכנסה של ממש ולהפוך לבעלות עסק. חלקן סיימו ללמוד מקצוע כלשהו בתחום הטיפול וההדרכה, השקיעו משאבים רבים בידע המקצועי שלהן מתוך תשוקה אמיתית לעזור לאנשים, אך אין להן את הידע כיצד לתרגם את כל הידע העתיר שיש ברשותן להכנסה. חלקן עוסקות בתחום שנה-שנתיים ולא מצליחות לייצר הכנסה מספקת וחלקן עדיין שכירות ואינן מצליחות לפתח את העסק כדי שיהיה יציב ורווחי באופן שיגרום להן להתמקד רק בו.

הפער בין החלומות למציאות יכול להיות מתסכל ומייאש ולחילופין הוא יכול להיות כוח מדרבן ומעצים. זה תלוי אך ורק בך. נשים רבות הן מקצועיות, מוכשרות, בעלות אמביציה ומיומנויות, אולם לא מצליחות לתרגם את הניסיון והכישרון להכנסה כספית. מצד אחד את יודעת הרבה ויש לך מה לתת, מצד שני את לא מצליחה להגיע לאלה שזקוקים לידע וליכולות שלך.

למה זה קורה?

החדשות הפחות טובות הן שישנו פער תפיסתי בין להיות אשת מקצוע בתחום מסוים לבין לנהל עסק באותו תחום. היותך אשת מקצוע מעולה אינו מבטיח שתוכלי לנהל את העסק באותה מידה של הצלחה.

זו אחת הסיבות המרכזיות לכך שכ-90% מהעסקים נסגרים אחרי כשנה, נתון שפרסמה חברת המידע העסקי CofaceBdi לשנת 2017.

את כנראה יודעת איך להנחות הורים וילדים, לטפל באנשים בכלי הטיפול המקצועיים ביותר ואת יודעת לעשות את כל אלו, כי השקעת בכלים האלה, למדת, העמקת ודאגת להיות מקצועית בתחומך. אבל האם קיבלת כלים מקצועיים לשווק את העסק שלך לקהל מדויק, להנגיש מסרים ולהתנהל מבחינה פיננסית?

החדשות הטובות יותר הן שמדובר בסך הכול בפער תפיסתי. בדיוק כמו שרכשת כלים טיפוליים באופן מקצועי, כך עלייך לרכוש כלים מקצועיים בניהול העסק וכלים תודעתיים שיחזקו את האמונה והביטחון העצמי שלך בניהולו, כדי שתצליחי לעשות את מה שרצית ולהגשים את החלום שלך.

כלומר אם תתייחסי לעסק שלך כמו אל מטופל שלך או מודרך שלך ותשקיעי בו את מיטב הכלים העסקיים והמקצועיים – הוא יצליח!

 

אם את בעלת עסק קיים או שאת שוקלת להקים עסק, ריכזנו עבורך חמישה טיפים שיכולים לעזור לך לחדד את ההבנה באשר לצעדים הדרושים לפיתוח העסק:

 

צעד 1: תכנית עבודה – כך תייצרי זמן

הרבה נשים שפותחות עסק נאלצות להתמודד עם משימות רבות הקשורות בהקמתו ופיתוחו: שיווק, מכירות, בניית מוצרים, שיחות עם לקוחות, ניהול כספים וחשבונות, התנהלות מול ספקים והתמודדות עם ביורוקרטיה. עומס העבודה והמשימות גורם להן להתייאש ולהרגיש שהן רודפות אחרי הזנב של עצמן. כשמדובר בנשים שכירות אשר מנסות לפתח עסק עצמאי במקביל ובכאלה שהן אימהות לילדים – הקושי גדול יותר.

הפתרון: בני תכנית לפי יעדים חודשיים, תכנית מציאותית שמתכתבת עם אורח החיים שלך ומצבך המשפחתי. התכנית צריכה לכלול כל תחום בחיים שלך – גם מה שקשור לעסק וגם מה שקשור לבית ולמשפחה. לוח זמנים יומי או שבועי שבו יוגדרו משימות לביצוע וחלוקת זמנים יקל עלייך את הביצוע ויסייע לך לחלק את הזמן בצורה יעילה יותר.

צעד 2: שיווק – צרי קהילה אוהדת שרוצה אותך

יש לך רעיון, יש לך מוטיבציה ויש לך תכנית לעסק. את רוצה שאנשים יוכלו ליהנות ממה שיש לעסק שלך להציע ולצורך כך עלייך להגיע ללקוחות פוטנציאליים. כאן מגיעה מילה שרבות נרתעות ממנה – "שיווק". לכאורה יש להשקיע המון זמן ומאמץ בחשיפת העסק וביצירת מאגר לקוחות, אולם המציאות נוחה יותר ממה שחשבת.

הפתרון: עלייך להגדיר את קהל היעד, לאפיין מי הלקוחות שמתאימים לעסק, מהו הסטטוס המשפחתי, הגיל ואזור המגורים המתאימים ואיזה מענה העסק שלך יכול לתת להם. שאלות כמו "איפה הקהל שלי נמצא?", "מהו שם העסק שיפנה לקהל הרחב ביותר?", "מהו התוכן הרלוונטי לעסק?" יעזרו לך לאסוף מידע רלוונטי. איך לאסוף אותו? היעזרי בסביבה הקרובה. בעידן הדיגיטלי זה קל – פייסבוק, וואטסאפ, פורומים ועוד יאפשרו לך לחדד מסרים, לקבל רעיונות מאחרים וליצור קשרים עסקיים.

צעד 3: להתאהב במכירות – הקצפת והדובדבן

לתחום המכירות יצא משום מה מוניטין רע. אנשי מכירות נחשבים לתחמנים, כאלה שמחפשים לסגור עסקה בכל מחיר. ובכן, זו טעות. כשאת מוכרת את השירות שהעסק שלך נותן, את הידע המקצועי שלך ואת הניסיון והמומחיות שלך בתחום, את למעשה פותחת דלת לאנשים ומאפשרת להם לחולל שינוי בחייהם. מנחת הורים אשר מבצעת "תהליך מכירה" שבאמצעותו חושפת את יכולותיה בפני לקוחות פוטנציאליים, למעשה מציעה להם הזדמנות לשפר את איכות חייהם ולהפוך את התא המשפחתי להרמוני ואוהב יותר.

הפתרון: ראשית, עלייך להבין ולהפנים שתהליך מכירה הוא תהליך של קרבה והיכרות עם אנשים. אפשר להשתמש בראשי התיבות המתוקים "קצפ"ת" – קרבה, צרכים, פתרון ותועלת. יצירת קשר עם אנשים וזיהוי הצרכים שלהם – יכולות, מוצרים או כלים התנהגותיים שהיו רוצים לשפר, לקנות או לקבל בחיים – יאפשרו לך לספק להם פתרונות יעילים בעזרת העסק שלך. הקליטי בראשית דרכך כמה שיחות מכירה, האזיני להן לאחר מכן, תני משוב לעצמך וכך תשתפרי.

צעד 4: מיינדסט – העסק שלך הוא המראה שלך

עסק פרטי, בין אם את שכירה והוא עסק צדדי ובין אם את עצמאית ובו תלויה פרנסתך, שואב הרבה כוחות נפשיים. את חיה אותו. העסק הופך מהר מאוד לדבר רגשי שממלא את עולמך ויומך. במובן רחב יותר: העסק הוא המראה שלך. אם הוא לא מצליח, זה לא בגלל שאת לא מיומנת או מוכשרת, אלא ככל הנראה משום שאת לא מאמינה בעצמך מספיק ולא דוחפת אותו קדימה. חוסר הביטחון ללכת עד הסוף יכול לגרום לדעיכתו ולפירוקו.

הפתרון: לפעמים אנחנו חייבים לחזק את עצמנו כדי לבצע צעדים שנראים לנו מפחידים. ניהול עסק הוא תהליך נפשי מורכב וחשוב שתחזקי את עצמך במקביל. תהליכי התפתחות אישיים בעזרת שיטות כמו NLP וקואצ'ינג הן פתרון. גם השתלבות בתכנית ליווי עסקי מדויקת היא כזאת שיכולה לספק לך את הליווי הרגשי והניהולי שלו את זקוקה כדי להצליח. תרגיל מומלץ לחיזוק המיינדסט הוא "תרגיל המראה" בו את עומדת מדי בוקר במשך 40 ימים ואומרת לעצמך "אני יכולה, אני מסוגלת, אני רוצה להצליח בעסקים", יכול – אחרי שתתגברי על המבוכה הראשונית – לחזק את הביטחון העצמי והאמונה שלך בעצמך.

צעד 5: מנטורינג – למה זה טוב ואיך תמצאי מה נכון עבורך?

ניהול עסק לבד זו משימה קשה. למעשה זהו אקט בודד מאוד שבו אין לך עם מי לחלוק את הקשיים והלבטים, לשתף מחשבות ולדייק את המעשים. את המשפט "אין חכם כבעל ניסיון", את מכירה?

הפתרון: מנטור או מנטורית מתחום העסק שלך, אשר ילוו אותך בכל צעד ושעל, יכולים לעשות את ההבדל בין עסק מצליח לעסק מפסיד. הקיפי את עצמך באנשים שמכירים את התחום, התמקצעו בו, כאלה שיוכלו למנוע ממך טעויות, לעודד כשצריך ולהאיר רעיונות וכיוונים שלא חשבת עליהם. יש הרבה יועצים בשוק ואת צריכה למצוא את זה שמתאים לך ושכבר הגיע למקומות שאליהם את שואפת. חפשי בגוגל, התייעצי עם חברים ומשפחה, השתלבי בפורומים עד שתמצאי את האיש או האישה שיוכלו לעזור לך בעצה ובהכוונה.

לסיכום, לא משנה באיזה שלב את נמצאת, בין אם העסק פועל ומייצר הכנסה או שאת רק בשלבי הקמתו, כדי למצות את מלוא שאיפותייך ואת יעדי ההכנסה שקבעת לעצמך – קפיצת המדרגה בהישג יד. פגישה אחת לצורת שיחה אסטרטגית בקשר לעסק תוכל להיות הצעד הראשון שלך לעבר ההצלחה.

אם מעניין אותך לרכוש ארגז כלים מקצועיים לניהול העסק שלך ולייצר הכנסה ממשית מהמקצוע שלך והמקצועיות שלך השאירי פרטים פה וקבלי את כל הפרטים המלאים לתוכנית הליווי והעצמה העסקית ביזנס מיינד יד ביד.


שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ

לעוד טיפים וכלים להורות, כתבות ועדכונים

הצטרפי לקהילה שלנו!

דילוג לתוכן