אנחנו אוהבים חיתולים

חיתולס-לוגו---סלוגן מוגדל חתוךבפרשה שפורסמה ביוסטון, טקסס, בסופ"ש האחרון, האם, רחל רמיז, בת ה18, מואשמת בפגיעת בנה, בן ה3 חודשים בגלל שפספס ועשה פיפי במכנסיו.

חוקרי הפרשה ביוסטון, טקסס מספרים כי האם כנראה הרביצה לבנה בן ה3 חודשים עם היד והלקתה אותו עם חגורה בתהליך שבו ניסתה ללמד אותו לעשות את צרכיו בסיר.

התינוק הובא לבית החולים עם פצעים וחבורות.

וואו, מזעזע……

איך מגדלים ילדים ללא חיתולים בצורה נכונה

ישנן שיטות רבות לגידול תינוקות ללא חיתולים. החל מהשיטה אחת שבה מורידים לתינוק את החיתול – אם תופסים פיפי אז תופסים ואם לא אז התינוק עושה במכנסיו. ועד לשיטה שבכל מספר דקות מציעים לתינוק את האפשרות להתפנות ואף הגרסא האגרסיבית יותר שכוללת עונשים ופרסים. אני משערת שזה היה המקרה המצער ביוסטון, טקסס.

אף אחת מהשיטות הנ"ל לא משמרת בהכרח את מודעות התינוק הטבעית והמולדת שלו לצורך להתפנות.

בשיטה הראשונה, לתחושת רטיבות, ילד יכול להתרגל ובהמשך תצטרכו אכן לגמול אותו מלעשות את צרכיו על עצמו וללמדו היכן הם נעשים.

בשיטה השנייה, תצטרכו בהמשך להעביר את האחריות והשליטה לתהליך בחזרה לתינוקכם והגרסא האגרסיבית יותר עשויה להסב נזק של ממש הן להתפתחות הפיזיולוגית והנפשית של תינוקכם.

שימור האינסטינקט נעשה אך ורק באמצעות תקשורת עימו ובניית ערוץ תקשורת עימו כשהעניין המהותי הוא לא להוריד לתינוק את החיתול, זו לא המטרה! אלא ליצור את התקשורת עימו. כמו כל מערכת יחסים, יצירת ערוץ תקשורת מפתחת את כל הקשר וגורמת לכם ההורים, להבין את צרכיו ו"לדבר איתו" מבלי שיש לו יכלת מילולית עדיין.

ערוץ התקשורת עם התינוק סביב נושא הצרכים נבנה באופן הדרגתי. בשלב הראשון לומדים את דפוסי חילוף החומרים שלו, את העצבובים הלא רצוניים והזמנים הטבעיים אשר מעידים על הצורך להתפנות.

בשלב השני, מקשרים בינינו ההורים לבין פעולת ההתרוקנות עצמה.

בשלב השלישי, יוצרים את מעגל התקשורת המלא.

בשלב הרביעי, מתחילים להוסיף מעגלים באופן הדרגתי ונינוח.

בהמשך, תינוקכם לומד את התגובות שלכם לאותם איתותים בלתי רצוניים ואלה הופכים להיות איתות או שניים רצוניים, זה עשוי לבוא לידי ביטוי בקול מסוים שתינוקכם יבחר. כשיתחיל לזחול, יתחיל לזחול לסיר או לשירותים ואם אתם משתמשים בשפת הסימנים לתינוקות, הוא יתחיל לעשות את הסימן שלכם. אחת המילים הראשונות שלו, יהיו "פיפי" כשיתחיל לדבר.

בכל מקרה, באם אתם מוצאים את עצמכם, מתוסכלים, כועסים, רצים על כל מצמוץ לסיר או לשירותים, פוחדים לבלות עם ילדכם במקומות ציבוריים שמה יפספס, מנקים פיפי וקקי מהרצפה כל היום, או חלילה רוצים להעניש את ילדכם, דעו שאינכם משמרים את האינסטינקט של תינוקכם לצורך להתפנות אלא אתם עלולים להסב לו נזק.

עשו הפסקה וחיזרו לשלבים הראשוניים באופן הדרגתי ונינוח. זכרו: מטרתכם היא לשמר את המודעות הטבעית של תינוקכם לצורך להתפנות וזה נעשה אך ורק באמצעות תקשורת עימו.

ככה זה נראה כשזה מבוסס על תקשורת:

ילדים שמחים גדלים אצל הורים שמחים.

חורף יבש לכולם,

לריסה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ

לעוד טיפים וכלים להורות, כתבות ועדכונים

הצטרפי לקהילה שלנו!

דילוג לתוכן