נעים מאוד להכיר(:

קצת עלינו…

SmallTalk הוקמה ע"י לריסה גינת, בוגרת מכון ויצמן למדע ואמא  לשתי בנות, אביגיל ונעמי. הגישה הייחודית, צמחה מתוך התמודדות עם הכאב האישי של לריסה, חיפוש אחרי פתרון לבעיות השינה והבכי של אביגיל.

כיוון שלריסה מגיעה מתחום המחקר, היא חיפשה את  התשובה ע"י קריאת חומר אקדמי רב בנושא. את המסקנות שהיא קיבלה ממנו, היא החליטה ליישם על אביגיל, ושתיהן חוו שינוי גדול.

המסקנות והיישום, הם מה שהולידו את גישת SmallTalk – 
גישה שמשלבת את קריאת שפת הגוף של התינוקות (מגיל לידה) בשילוב הסתכלות הוליסטית (רחבה) על בעיות שינה, גמילה ותקשורת.

לריסה הבינה שהיא רוצה להעביר את הידע החשוב הזה לעוד משפחות…

היא התחילה להפיץ אותו ע"י סדנאות והרצאות בנושא בכל הארץ…

במהלך הדרך, היא הבינה שיש לידע הזה ביקוש גדול, עד כדי כך שזה היה מעבר למה שהיא יכולה לעמוד בו לבד, וזה מה שדחף אותה לייסד את המרכז הארצי להנחיית הורים ולהכשיר נשות מקצוע שיעזרו להגשים את החזון של סמולטוק ולעשות שינוי בחיי משפחות.


מה הייחוד של גישת SmallTalk?

SmallTalk היא הגישה היחידה בארץ, שמלמדת איך לקרוא את שפת הגוף של התינוק מגיל לידה עד גיל 3. בעזרתה אפשר להבין בצורה מדויקת מהם הצרכים הפיזיולוגיים והרגשיים של התינוק בכל רגע נתון ולתת לו את המענה המדוייק לו.

SmallTalk הינה גישה ייחודית המבוססת על מחקרים אקדמאיים ותצפיות על תינוקות בגילאי לידה עד גיל שלוש.

מחקרים הוכיחו, שמתן מענה נכון לצרכים של התינוק בזמן הנכון ובדרך הנכונה, עוזר לבסס הרגלים נכונים להמשך חייו, מחזק ומעמיק את הקשר בין ההורה לילד, בונה בו את הביטחון שלו ומשפיע על האדם הבוגר שהוא יגדל להיות.

חשוב להדגיש, Small Talk זו גישה רחבה הוליסטית, כשאנו מסתכלים על תינוק או על ילד אנו רואים הכל – סך כל הצרכים הפיזיים והרגשיים שלו, הסביבה שלו וגם רואים אותו כחלק מהתא המשפחתי שבו הוא גדל, המטרה היא לא לפתור קושי נקודתי בשינה או גמילה מחיתולים או הנקה ולשים עליו פלסטר אלא להגיע לשורש הבעיה ולמצוא פתרון נכון לאורך זמן. 


החזון שלנו ב-SmallTalk

החזון שלנו כאן ב-SmallTalk הוא לעצב את דור העתיד!

הגיל הרך (לידה עד 3) כולל את השנים הראשונות והקריטיות של כל ילד, שנים בהן נבנות תשתיות האופי, הביטחון ומתעצבים להם בני האדם שהילדים שלנו גדלים להיות.

אנו כאן כדי לאפשר לכל זוג הורים באשר הם לדבר עם התינוק שלהם, להבין אותו ולגדל אותו בביטחון ובטבעיות. לתת לכל תינוק לממש את הפוטנציאל הטמון בו מתוך הרמוניה משפחתית וסביבתית מלאה. התינוק של היום יהיה האדם הבוגר של מחר, וכל מה שניתן לו היום, יאפשר לו לממש את הפוטנציאל האנושי הטמון בו. מטרתנו היא לשפר את פני החברה הישראלית, ובכלל להוליד דור של בני אדם קשובים, אמפטיים וחיוביים.